FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Świece zapłonowe
  • Przemo74
    Ja wymieniłem teraz po 4 latach i 56 kkm. Widać różnicę w pracy silnika. Mocy nie przybyło, ale silnik pracuje trochę ciszej i nie szarpie przy zduszeniu go.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • poczekaj do 60tyś, koszt mały ale nie ma sensu wymieniać tak szybko, nic się nie powinno wydarzyć
  • Witajcie,
    jak patrzę sobie w moją książeczkę serwisową, to poprzedni właściciel wymieniał świece przy 76tys. km - w chwili obecnej mam 126tys. km, więc jeszcze trochę i będzie 60tys. od ostatniej wymiany...
    Jakie świece polecacie do autka - Skoda Rapid 1.2 TSI 63kW/86KM na łańcuchu?
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • NGK detykowane do tego silnika, ori z fabryki sa NGK
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Thx - jakiś konkretny numer produktu ktoś posiada? Wiem, jestem wygodny... Przepraszam...
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Nie musisz przepraszać, wystarczy zajrzeć 1 -2 strony wcześniej. Masz tam podane świece wg konkretnych silników.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • qrcze... nie zauważyłem tego zdjęcia - rozumiem, że w moim przypadku to NGK 1ZFR6P7 - 03F 905 600 A?
    Rapid LB | 1.2 63kW | MY13 | Ambition | Srebrny metalic | 126 tkm | Gdynia | Ø 6,4 l/100 km
  • Ja właśnie wymieniłem pierwszy raz świece przy 54,5tyś km. Powiem Wam że różnica jest zauważalna. Spalanie trochę spadło i przede wszystkim silnik działa płynniej. Wcześniej odczuwałem mikro szarpnięcia (tylko ja to czułem w aucie) - pewnie nie dopalał mieszanki co któryśtam cykl. Teraz płynnie jak po maśle. 
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • A ja jeżdżę na czeskich Briskach, model DR15SXC i przy LPG sprawdzają się bardzo dobrze. Inna sprawa, że Brisków, o ile jeździłem na LPG, używałem we wszystkich poprzednich autach, łącznie z Poldkiem (nienawidzę TIRów, bo mi Poldka jeden skasował, a to było auto meganiezawodne) i nigdy żadnych problemów nie odnotowałem. Świece wymieniam co 30000 km. 
    Rapid LB, 1.2 MPI z LPG, Ambition z dodatkami, biała, 56000, Wrocław i szybko rośnie.
  • Witam, powiedzcie jaki moment dokręcenia świecy w CBZB.
    Doczytałem moment dokręcenia świecy 25 Nm

    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Dokładnie tak, ja takim dokręcałem i jeszcze nie powypadały :P
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dzięki :)


    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Witam, świece wymienione silnik pracuje gładko, przyspiesza z dołu bez tzw mikro szarpnięć, nie słyszę już wypadania zapłonu po porannym uruchomieniu tzw ciche bekanie z wydechu, serwis nic nie widzi nie słyszy itd.... norma na gwarancji, pytanie czy te świece na załączonym zdjęciu po lewej  mają UWAGA 17 TYŚ są z pakietu serwisowego, wymienili przy 60 tyś i zaczęło się coś dziać z każdym kolejnym przejechanym tysiącem km aż sam się za to wziąłem.

    17 tyś przeb..jpg
    512 x 512 - 97K
    nowe.jpg
    512 x 512 - 77K
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Hej, jutro wymieniam świece w silniku  CJZC, jaki jest moment dokręcenia świec?
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • W silnikach z łańcuchem moment dokręcenia świec jest 25 Nm. 
    Sądzę, że takim samym możesz dokręcić swoje nowe. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • JA wymieniałem przy 89 tyś bo mam problem że raz rozrusznik kreci 3 sek i już odpala a raz kręci  7 s loteria nie wiem co dalej z tym robić jest to irytująca przypadłość miał tak ktoś?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Jakie świece polecacie do 1.0 TSI CHZC? NGK 94224? Zaraz mam 120kkm 
    Rapid LB | 1.0 CHZC 110KM | MY17 | Active | Biały

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?