FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jakie klocki/tarcze polecacie?
  • Witam

    Mam u siebie przejechane niecałe 35000km i mam zaraz do wymiany tarcze i klocki na przodzie.
    Byłem z tym w ASO ale oczywiście jako część eksploatacyjna nie podlega gwarancji.
    Trochę mnie to dziwi, że przy takim przebiegu został mi 1mm normy tarczy i klocki na jakieś 10000km.
    Niestety ciężko coś wywalczyć z ASO bo mówią że tak musiałem jeździć, a nie że to np wada materiałowa klocków/tarcz.
    Dowiedziałem się jedynie, że mogę wymienić klocki i tarcze poza ASO nie tracąc gwarancji i wymieniając na jakie chce byle by pasowały do mojego auta zgodnie z VIN.

    Na jakie tarcze i klocki polecacie mi wymienić obecny fabryczny zestaw by nie było to zbyt drogie, dobrze hamowało i nie zużyło się w takim tempie jak to ma miejsce obecnie.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Firm jest dużo, podobnie jak szeroki zakres cenowy. Możesz kupić klocki za 60, ale górna półka to już 150 w górę. Uważam, że na klockach i tarczach nie można oszczędzać. Najważniejsze to kupić tarcze i klocki tej samej firmy, żeby nie okazało się, że klocki są twardsze od tarcz. Ja polcam TRW, Brembo, Girling, ATE.
    Warto dopłacić kilka groszy do klocków o zredukowanym pyleniu DTE. Widać różnicę szczególnie przy alufelgach.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • TRW idą jako fabryczne klocki, przynajmniej ja ma teraz w O III założone
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Przy jakim przebiegu wymienialiście pierwszy raz klocki i tarcze hamulcowe z przodu i z tyłu? Czy przy pierwszej wymianie klocków także i tarcze nadają się już do wymiany ?
    Czy u was też z tyłu klocki szybciej się zużywają?
    Widzę,  że na klockach fabrycznych jest napis TRW, a czy tarcze też są TRW?

    <mod> wpis przeniesiony z działu Witamy na Rapidklub.pl
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Witaj, mam dylemat, 98 tys. i dalej jedzie, ostatnio mechanik ocenił, jeszcze na ok 5-10 tys. chyba wymienię komplet klocki i tarcze.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Przy 61000 km wymieniłem klocki i tarcze hamulcowe z przodu marki TRW. ( klocki z Hiszpanii, tarcze z Chin ). Przejechałem 5000 km, jazda w mieście i na autostradzie. Zdarzały się ostre hamowania, żadnych problemów. Polecam z czystym sercem.
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • @nowy4444 czemu przy tak niskim przebiegu wymieniałeś także tarcze ?
    Czy nie powinno się ich wymieniać co drugą wymianę klocków?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Były już zużyte ( miały wyraźny rant ). 
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • Czy u innych użytkowników też tak jest i przy pierwszej wymianie klocków trzeba się liczyć także z wymianą tarcz?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Ja tak miałem, rant był już spory i trzeba było wymienić. Jednak dowiedziałem się ze swoich źródeł z serwisu VW, że oryginalne tarcze są liche.... Założyłem Textary, zobaczymy ile wytrzymają.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • ja wymieniłem hamulce przód + tył przy przebiegu ok 65 tys km. Z zewnątrz wyglądały ładnie ale od wewnątrz miały już spory rant. Kupiłem TRW i bardzo żałuje. Strasznie brudzą felgi. W aucie żony też miałem TRW i było to samo, po wymianie na Boscha jest o niebo lepiej
    Rapid LB | 1.2 105KM Chip 130KM/221Nm | MY14 | Elegance Komfort | Biel Candy | 61000km | Wałbrzych

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?