FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Błąd układu kierowniczego
  • Zauważyłem w ostatnim czasie, że podczas gaszenia auta w centralnej części wyświetlacza pojawia się symbol wykrzyknika w trójkącie (koloru żółtego) zaś na Maxi-Dot na ułamek sekundy wyświetla się komunikat: "Błąd układu kierowniczego". Błąd taki nie zapisuje się jednak w pamięci i podczas kolejnego odpalenia nie pozostawia żadnych śladów w postaci świecących się kontrolek... Czy u kogoś pojawia się coś podobnego? Czy jest powód do zmartwienia?
    Rapid LB | 1,2 110KM | MY16 | StyleMax Komfort | Biel Candy | 55500km | JG
  • Poskręcaj  kierownicą kilka razy max. w lewo i max. w prawo, powinno pomóc w zgaśnięciu kontrolki.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • To może wiązać się ze stanem sieci elektrycznej i akumulatora oraz nastawami sterowników. Spróbuj wyłączyć silnik przy włączonym większym obciążeniu (np. zapalone główne światła, włączone ogrzewanie tylnej szyby,...). Przy mniejszym obciążeniu sieci, jeden sterownik już nie działa, drugi może mieć nieco większą zwłokę, stąd pokazuje komunikat. Ważne, że nie powoduje wyskoczenia stałego komunikatu.
    Dobrze by było,  by inni klubowicze z MY16 porównali opisaną sytuację i wypowiedzieli się.   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • W moim MY2016 też czasem przy gaszeniu wyskakuje pomarańczowy trójkąt i komunikat "Usterka Układ wspomagania ruszania na wzniesieniu" czy jakoś tak. Pojawiło się to po zakodowaniu HHC. Jest to ułamek sekundy.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Mam to samo co maciektsi po kilku dniach od dokodowania HHC. Muszę sprawdzić czy i jakie zostawia ślady w komputerze ten incydent.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Nie zostawia. Błędów brak
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Ciekawa sprawa z tym jest dla czego pojawia się to ostrzeżenie skoro system jest nadal aktywny i działa cały czas prawidłowo.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Ja mam 2 lata dokodowany i ani razu takiego problemu, tylko ja mam MY17
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja mam MY15, też dokodowałem HHC i nie mam takich akcji....
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Faktem jest że równiez dokodowałem HHC - mamy więc wspólny mianownik ;) 
    Rapid LB | 1,2 110KM | MY16 | StyleMax Komfort | Biel Candy | 55500km | JG

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?