FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak zapobiec skutkom zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie...
  • Wszyscy wiedzą, że nie powinno się zostawiać kluczyków w samochodzie. Warto mieć nawyk/odruch chowania ich do kieszeni. Co jednak, jeśli już się stanie? Przecież zawsze może się zdarzyć chwila nieuwagi... Pół biedy, gdy stanie się to w okolicy domu gdzie zazwyczaj trzymamy kluczyk zapasowy.
    Mnie się kiedyś przytrafiło zatrzasnąć samochód z kluczykami w bagażniku jakieś 80 km od domu. Całe szczęście, że to była wyprawa nad jezioro w dwa samochody i znajomy bez problemu (choć wiem, że był zły...) podwiózł mnie do domu po drugi kluczyk. Od tamtej pory kombinowałem, jak się przed podobnymi skutkami pecha zabezpieczyć. Wtedy był to Passat i zapasowy kluczyk to był zwykły kluczyk. Wymyśliłem wówczas, że ten zapasowy kluczyk wsadzę w woreczek i przyczepię go gdzieś na zewnątrz auta. W sumie nie było to złe rozwiązanie ale miało jeden poważny mankament: po jakimś czasie kluczyk mimo wszystko rdzewieje. Zatem takie rozwiązanie nie jest najlepsze - zwłaszcza w erze obecnych, "elektronicznych" kluczyków.
    Od kilku lat stosuję inne, dość proste rozwiązanie.
    Jeśli wyruszam w daleką trasę, drugi kluczyk przyczepiam do szlufki spodni, w których podróżuję. Tym sposobem jest on zawsze przy mnie. Po dotarciu do celu ląduje on w jakiejś szufladzie albo walizce, gdzie spokojnie leży do dnia powrotu.
    Przypuszczam, że niektórzy z Was robią podobnie. Ale może ktoś zna inny, lepszy sposób? Zachęcam do podzielenia się swoim doświadczeniem zwłaszcza, że sezon na dalekie wyjazdy przed nami...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Nigdy przez 20 lat nie zatrzasnąłem kluczy. Mój Rapid akurat nie ma automatycznego zamykania. Jedynie w bagażniku można zatrzasnąć używając środkowego przycisku pilota (otwieranie tylko bagażnika), ale jak to powiedział sprzedawca w salonie 90% takich wypadków robią kobiety wkładając torbę z kluczami do bagażnika.

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew. Zrobiłem tak w poprzednim aucie hehe. Teraz w R mam kessy, nie da się zatrzasnac/zamknąć auta z kluczem w środku.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Przy wyjeździe gdzieś dalej, na wczasy, można zapasowy klucz przekazać drugiej osobie (jak jedzie). Wtedy jest duża szansa, że oba kluczyki nie zostaną równocześnie zamknięte w samochodzie. To dotyczy samochodów odpalanych kluczem.
    Można jeszcze spróbować jeden figiel. Dorobić klucz, bez immobilizera, i tylko taki klucz wozić w samochodzie, dostępny z zewnątrz. A szczegóły - to już każdy dopracuje sam. Jest kilka miejsc i sposobów, jak taki klucz "schować" po za kabiną. Nawet w razie otwarcia samochodu, taki klucz uniemożliwi uruchomienie silnika i odjazd samochodem.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @amiskiew No wlasnie zastanawiałem sie jak mozna zatrzasnąć kluczyki w R nie otwierajac nigdy tylko samego bagaznika tak jak np w moim przypadku.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 pomijając kwestia otwierania samego bagażnika i zostawienia w nim kluczyka można to zrobić w bardzo prosty sposób. Sprawdziłem to u siebie i niestety da się tak zrobić, że kluczyk zostanie w kabinie a auto się zamknie. 
    Wystarczy, że na pilocie wciśnie się przycisk kłódki zamykający auto ale przy otwartych drzwiach. Wystarczy wtedy drzwi zamknąć a wtedy auto się blokuje i tak samo jak przy otwieraniu i zamykaniu samego bagażnika dostajemy potwierdzenie kierunkowskazami, że się zamki zablokowały.

    Sam kiedyś tak bym zatrzasnął kluczyki. Wyszedłem z auta, zamknąłem drzwi i szedłem do tylnych prawych drzwi po dziecko aby wysadzić je z fotelika. Z pośpiechu odruchowo z pilota zamknąłem drzwi ale w międzyczasie dziecko samo otworzyło drzwi a właściwie tylko zwolniło zamek. Przy wyciąganiu z fotelika na kanapie na chwile położyłem kluczyk, który miałem w ręku i po wyciągnięciu dziecka w ostatniej chwili przypomniałem sobie o kluczyku. Kluczyk zabrałem ale zwróciłem uwagę na mrugnięcie świateł po zamknięciu drzwi. Poźniej sprawdziłem to na spokojnie i okazało się, że miałem farta, że sobie przypomniałem o pozostawionym kluczyku zanim zamknąłem drzwi.
    Jak widać da się. Chyba, że w moim egzemplarzu tak jest bo jak to w naszych Rapidach bywa, każdy może mieć inne wyposażenie a może i też funkcjonalności ;-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jak pisałem wcześniej, mnie się RAZ przytrafiło w Passacie.
    @amiskiew - brawo TY! Ale jak to mówią: "dopóty dzban...". Oczywiście nikomu nie życzę, ale życie potrafi zaskoczyć a człowiek jest tylko człowiekiem.
    @jercen - "przy wyjeździe gdzieś dalej, na wczasy, można zapasowy klucz przekazać drugiej osobie" - można. To w oczywisty sposób zmniejsza ryzyko. Ale najczęściej (statystycznie) drugą osobą jest kobieta i ona najprawdopodobniej (statystycznie) wsadzi ten kluczyk do torby/torebki, a tęże najprawdopodobniej (statystycznie) do bagażnika albo na tylne siedzenie... Szczególny rodzaj kobiet mógłby ten kluczyk schować do schowka w aucie... ;)
    Ja wolę go mieć TRWALE przy sobie.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Sa tez firmy tzw. Wlamywacze które za 70-100zl otworzą nam auto.
    Korzystałem kiedyś jak firmowy matiz połknął klucze ;)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Nie jestem bynajmniej blondynką :-), ale zatrzasnąłem sobie kluczyki w bagażniku następnego dnia po odebraniu auta. Odblokowałem tylko bagażnik, coś tam w nim grzebałem, nieopatrznie położyłem kluczyki. Potem klap klapa i zonk! :-) Całe szczęście, że byłem na parkingu pod domem. Przeraziła mnie tylko myśl, że mogło mi się to zdarzyć 1000 km od domu. Chyba to wydarzenie wyczuliło mnie na tą kwestię - profilaktycznie nie odblokowuję już samego bagażnika...

    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Nigdy nie zatrzasnąłem sobie kluczyków w aucie, opcji otwierania samego bagażnika nigdy nie używam, ale jeśli chcecie fajny patent to proponuje dorobić sam grot kluczyka tylko na otwarcie zamka i nosić  w portfelu lub przylepić go dobrą taśmą lub innym sposobem do gumowego kaptura który ściągamy przy wymianie żarówki h7. w razie zatrzaśnięcia ściągamy plastik w nadkolu i dostajemy się do klucza bez problemu a miejscówka bardzo dyskretna. można dorobić sobie nawet  klika grotów bo cena jest niska.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?