FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Usuwanie rys na dekorze
  • Witam serdecznie
    Nie będzie to typowy fotoporadnik, ale mam poradę dla osób, które mają problem porysowanego dekoru na skutek wycierania go z kurzu suchą szmatką. Dzisiaj postanowiłem się z tym pobawić i super sprawa to pasta Meguiar's Ultimate Compound. Wystarczy miękka mikrofibra, niewielka ilość pasty i polerujemy ruchami lewo-prawo. Ja polerowałem tylko ten większy kawałek nad schowkiem pasażera, bo tam głównie widać rysy. Nie mam zdjęcia, bo padł mi telefon, ale musicie mi uwierzyć na słowo, że wypolerowałem to "na lustro". To samo zastosowałem do usunięcia rys na szybce zegarów, z tym samym efektem. Pozdrawiam :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Trochę dziwne, bo opisujesz środek do czyszczenia lakieru...
    Do pielęgnacji plastików służą inne, tańsze, np.
    MEGUIARS Ultimate Interior Detailer 450ml.
    Albo dałeś się nabrać (na droższy środek), albo opisujesz przypadkowe zastosowanie, z którego jesteś zadowolony.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen, taki środek mam w domu, bo używałem go wiele razy do lakieru i bardzo dobrze poleruje, nie tylko lakier jak widać. Tym preparatem ktory zapodałeś nic nie zdziałasz, to jest tylko dressing do nałożenia na plastiki, taka lepsza wersja plaka. Chyba masz małą wiedzę na temat detailingu, bo proponujesz preparat który się do tego nie nadaje, tylko sugerujesz się nazwą. To musi być pasta polerska :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Co za różnica co to będzie za środek, najważniejsze, że działa bez szkody dla elementu polerowanego. 
    Fajnie by było znaleźć coś podobnego do "szkła" zegarów.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81, napisałem w pierwszym poście, że użyłem tej pasty także do zegarów :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • No wlasnie, kogo normalnego to obchodzi do czego jest srodek, wazne ze dobrze sie sprawdza. @Maciek_1991 dzieki za cynk, ile kosztuje ta pasta?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81, ja płaciłem ok 60 zł za opakowanie 450 ml.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jak już kogoś interesuje pasta do szkła to polecam bardzo tanią i skuteczną pastę http://allegro.pl/showitem/description/6346655273.html .Dobra rzecz a zajmuje niewiele miejsca i ma wiele zastosowań np w domu.
  • A do dekoru polecam Carpro Essense jest to drogi ale jak dla mnie bardzo dobry cleaner do lakieru.Z dekorem radzi sobie rewelacyjnie.Detailingowcy wiedzą o czym mówię.
  • W ogole ostatnio zwrocilem uwage i pomimo ze jeszcze ani razu nie czyscilem dekoru mojego radia blues, dekor jest caly w mini ryskach o co chodzi...
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • To dziwne, moim zdaniem mogli wycierać nieodpowiednią szmatką w serwisie przed wydaniem auta i zrobiły się ryski. To jest bardzo delikatny lakier. Jeszcze mogło to się stać w fabryce, też mogli wycierać po złożeniu auta.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Tak wygląda mój dekor po dzisiejszym usuwaniu rys https://images84.fotosik.pl/567/ebdef0682136a492gen.jpg
    a tu licznik po polerce https://images82.fotosik.pl/568/6e2a17f3585ebca6.jpg


    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jakby szybki nie było ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @PinkFloyd, czy demontowałeś zegary do polerowania?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Nie
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Używałeś Meguiar's Ultimate Compound, czy czegoś innego?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Lekka pasta ścierna rozprowadzana palcem-jakas zwykła lekko ścierna, nic specjalnego , dekor okleilem bo jak zabrudzisz deskę pasta to masakra do usuniecia. Potem wypolerowalem szmatką robić małe kuleczka i wypolerowalem inna czysta szmatka. Na to naniosłem wosk Collinite ten 945 czy coś takiego i wypolerowalem, ten wosk nic nie zostawia smug. Wyszło tanio super.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Super efekt jak na zwykłą pastę ile Ci zeszło czasu na poszczególny element?

    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • 15-20minut z oklejenie i polerowaniem
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Musze też spróbować bo jakoś strasznie patrze ostatnio a tak pełno mikrorysek pomimo,ze nigdy na sucho nic nie wycieram, wcześniej się nie przyglądałem, a osłony słupków drzwi też już polerowaliście?
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • A czy ktoś poradzi jak/czym usunąć zarysowanie na plastiku tuż nad kratkami wentylacyjnymi? (załączone foto)
    zarysowanie.jpg
    2000 x 1500 - 568K
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?