FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Trzeszczące plastiki
  • A ja naiwny myślałem, że w 21 wieku to tylko płyty winylowe mogą trzeszczeć... :-)
    Poważnie mówiąc, czy komuś z Was ASO pomogło coś w temacie trzeszczenia kokpitu?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • @pduda jak masz auto na gwarancji to zgłoś to w ASO. Też miałem trzaski z lewej kratki wentylacyjnej. ASO coś tam zrobiło , że już nie trzeszczy.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • ja zglaszalem do ASO bo mi trzeszcza okolice zegarów i coż nic nie slyszeli ;) czyli norma
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • @Kezcoks jechałeś z mechanikiem albo kierownikiem  serwisu po nierównej drodze żeby usłyszał przy Tobie?  
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • @konry w środę jadę na wymianę oleju w ASO to im zgłoszę. Zobaczymy czy coś poradzą. Zauważyłem, że najgorzej jest gdy samochód stoi na słońcu i rozpoczynam jazdę. Gdy już jakiś czas jadę i się ochłodzi to tak jakby rzadziej słychać te trzeszczenia - dochodzą z okolic zegarów, ale też z prawej i lewej strony kokpitu.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Mi trzeszczała lewa kratka wentylacyjna w miejscu od strony zegarów. Jak zrobiło się ciepło to zaczęło trzeszczeć. Podobno podkleili coś i pomogło.
    Trzeba jechać z mechanikiem albo kierownikiem serwisu na jazdę żeby im zdemontować bo tak zawsze mogą powiedzieć, że jest ok.
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Problem w tym ze ciezko udowodnic to trzeszczenie, nagrywanie podczas jazdy nie oddaje tego co rzeczywiście slychac a jak wsiada serwisant to zawsze jest cisza jak na zlosc. Sam demontowalem plastik ze slupka A bo w aso nigdy nic nie slyszeli, podkleilem gąbkami i jest cisza, z boczkiem zrobie to samo. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzisiaj (02.05.2018 r.) przy okazji wymiany oleju, zgłosiłem w ASO problem z trzeszczeniem. Gość obejrzał, pomacał, nie kwestionował. Stwierdził, że usuwali już podobne trzeszczenia z okolic zegarów i kokpitu. Robi to u nich elektryk, którego dzisiaj niestety nie było. Mam zgłosić się do nich z tą sprawą jeszcze raz. Twierdził, że tego typu przypadłości niwelują za pomocą jakiejś taśmy, którą owijają wokół trzeszczącego plastiku uszczelniając połączenia. 

    -------

    Dzisiaj (15.05.2018 r.) ASO działało z kokpitem - niby posmarowali czymś plasiki. Po ich ingerencji wydaje mi się, że jest jeszcze gorzej. Teraz trzaski z okolic zegarów są cały czas, bez względu na to czy plastiki są nagrzane, czy chłodne. Mówiąc szczerze ręce opadają... Samochód nowy, przebieg 4500 km, a dźwięki jakby miał z 15 lat. Co radzicie, męczyć dalej ASO, czy coś wymyślić we własnym zakresie? Obawiam się, że ich ingerencje mogą tylko pogorszyć sytuację.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Kontynuując temat trzeszczenia z okolic zegarów, w poście dotyczącym upiększania Rapida przez kolegę @atsuki podejrzałem listwę dekoracyjną. Zakupiłem taką samą listwę z tym że w kolorze srebrnym i zamontowałem z prawej strony pomiędzy ramką zegarów a dekorem. Po jazdach próbnych okazało się, że trzeszczenie z okolic zegarów praktycznie zniknęło. Tak więc ewidentnie widać, że powodem skrzypienia jest chyba niedokładne spasowanie (za luźne) elementów kokpitu - w tym wypadku zegarów. Zamierzam dalej męczyć ASO. Mam nadzieję, że coś na to jednak wymyślą.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • U mnie trzeszczenie dobiega jakby zza kratek w strone szyby wiec to chyba inna lokalizacja problemu ale swoją droga sądze ze na długo nie wybawi cię ta metoda z problemu.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Faktycznie gross81 masz rację. Dzisiaj trochę słońca i znów trzeszczy jak stara szafa mimo tej listwy. Męczę dalej ASO. Nie spodziewałem się, że w dzisiejszych czasach może być taka kicha z tak prozaiczną rzeczą jak kokpit. Ludzie, gdzie te dziesiątki lat praktyki firm motoryzacyjnych? Nie potrafią zastosować odpowiednich tworzyw? Jakieś kuriozum...
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Ponownie odwiedziłem ASO. Tym razem działali przy samochodzie ponad 2 godziny i udało im się usunąć trzaski! Demontowali zegary i poprawiali ich osadzenie. Z tego co mówił doradca serwisowy zastosowali taśmy parciane, okleili zegary. Najważniejsze, że nastała cisza! Gdyby coś się pojawiło jeszcze mam się zgłosić, to będą szukać i poprawiać dalej.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Po wielu perturbacjach i kilku wizytach w ASO mogę powiedzieć, że finalnie usunięto trzeszczenia. Tak więc wszystkim zainteresowanym polecam męczyć ASO jeśli auto jest jeszcze na gwarancji.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • heh czytam bo u mnie właściwie też trzeszczy... tylko chyba kapkę inaczej.
    bo z prawej strony. wydaje mi się, że od kratki nawiewu ale podczas jazdy ciężko jest mi to sprawdzić no bo weź prowadź i trzymaj kratkę od pasażera (ta koło okna).

    w większości przypadków słyszalne również przy przyspieszaniu na 2/3/4 biegu w okolicach 1700 obrotów. No irytujące jak nie wiem co.

    aż mi się nie chce jechać do ASO po kilkukrotnych wizytach z jakimś elektrycznym cykaniem które jak na złość nigdy nie chce się objawić przy doradcy serwisowym.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Tym bardziej takie trzeszczenie nigdy nie wystapi na placu kolo aso :)  Ja ostatnio nagrywam dzwieki podczas jazdy ale pewnie i tak nic nie poprawia jak zwykle a jesli nawet to za chwile trzeszczenie wraca jak nie z prawej to z lewej
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • W moim przypadku doradca serwisowy wsiadł i przejechał się ze mną. Potrzeszczało i nie mogli kwestionować. Trwało to trochę, ale zrobili.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • ja wszystko co nagrywam to udają, że nic nie słyszą...
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Może spróbuj w innym ASO?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • na wakacje będę miał sporą trasę jeszcze. myślę, że po wakacjach zacznę małą walkę jeszcze. m.in. z olejem z pod pokrywy głowicy, który raz już był naprawiany.

    ostatki gwarancji to trzeba zacząć.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • W kwestii skrzypienia foteli @Kezcoks i @Tosa miałem dokładnie to samo. Skrzypienie ocierającego o tapicerkę zapięcia pasa w przednich fotelach (kierowcy i pasażera).  Zakupiłem wynalazki jak na załączonym zdjęciu. Po ich zamontowaniu na tą chwilę skrzypienia ustały.


    HTB1eVj0a8USMeJjSszeq6AKgpXa1.jpg
    1000 x 675 - 204K
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?