FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pisk po włączeniu klimatyzacji.
  • Hej, posiadam Rapidkę z salonu z przebiegiem 6000 km, mam następujący problem:
    kiedy włączam klimatyzację (posiadam manualną) przyciskiem na panelu, to słychać odgłos o wysokiej częstotliwości - tak jak kiedyś świetlówki było słychać - który utrzymuje do wyłączenia klimatyzacji.  
    Jest to losowa przypadłość, która  nie zawsze występuje, jednakże w trakcie jazdy z  radiem na sensowym poziomie głośności  ten dzwięk w tle przebija.
    Co to może być? Chciałbym pojechać zrobić to na gwarancji, jednakże chciałbym już im coś wskazać...
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • Albo sprężarka, albo czynnik wytwarza dziwne dźwięki przechodząc przez rurki. Sprawdź czy to samo jest przy obiegu wewnetrznym. 
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Jedz od razu do ASO,  nie czekaj. 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • https://www.youtube.com/watch?v=Eh1jP-Jvt-s
    tutaj wrzuciłem filmik z tym dzwiękiem - trzeba rozkręcić głośniki ;) 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • Mam to samo. U mnie również pojawia się to losowo. Ok. raz na 10 włączeń klimatyzacji. Wydaje mi się, że nieco częściej gdy od razu po odpaleniu silnika włączam klimę. Rzadziej gdy włączam po kilku/kilkunastu minutach jazdy.
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie
  • U mnie też, wydaje mi się że piszczy jak już zadana temperatura w kabinie jest osiągnięta.
    Rapid SB | 1.0 CHZC 110KM | MY18 | Drive | Blue Race | 73000 km | Piotrków Trybunalski
  • W każdym Rapidzie tak popisuje kompresor, ten typ tak ma i nic na to nie zrobisz.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja u siebie nie słyszę...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Też tak mam i olewam to najważniejsze że chłodzi:) 
    Rapid LB/1.2 90KM/MY2017/Ambition
  • Diesel za głośny by to usłyszeć.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No, jeśli "w trakcie jazdy z  radiem na sensowym poziomie głośności  ten dźwięk w tle przebija" to silnik nie ma tu nic do rzeczy.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Ja nie wiem po co dyskutujecie u kogo mocniej czy słabiej albo czy w dieslu jest możliwość usłyszenia itp..

    Powiem tylko tyle ze u mnie klima pracuje bardzo dobrze i dźwięków opisanych wyżej nie ma. Ja polecam pojechać do ASO jeśli auto jest na gwarancji i usterka zostanie wyeliminowana wymianą kompresora bo objaw ten nie jest normalny - znam to z doświadczenia i tyle mogę powiedzieć.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Z takim problemem udałem się do ASO. Po konsultacji ze SKODĄ wymienili sprężarkę, ale twierdzili, że taki jej urok. Po wymianie dalej okresowo słychać te same dźwięki, może troszkę mniej, albo mniej na to zwracam uwagę. Tak czy inaczej klima działa i działała zawsze poprawnie, a dźwięki są najbardziej słyszalne w czasie postoju z włączonym silnikiem i wentylatorem ustawionym na 1. W czasie jazdy ich nie słychać.
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Ambition | Czarny Magic perłowy | 35000 km |
  • Po dobiciu gazu na max fabryczny jest taki sam efekt jak po wymianie tylko troszkę ciszej, nic nie daje taki urok.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • W przyszłą sobotę jadę na diagnozę do ASO, dam znać co powiedzą. 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • W zastepczym rapidzie ktorego nialem oststnio slychac chamsko ten pisk, jest mega irytujacy, wspolczuje jezdzic z czyms takim. Zglosilem to serwisantowi przy oddawaniu auta z stwierdzeniem ze sporo osob ma obecnie z tym klopot to sie zapytal jak to inne serwisy rozwiazuja :) 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam ponownie, wróciłem z ASO -  będzie wymiana sprężarki klimatyzacji. 

    Wymieniono sprężarkę i przeczyszczono cały układ. 

    Po tygodniowym testowaniu i dzisiejszej dłuższej trasie stwierdzam, że problem całkowicie zniknął. 

    Serwisant  stwierdził, że sprężarka się zatarła.

    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?