FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Batmobil
  • Witam,
    przedstawiam moją Skodę Rapid Liftback z 2013 roku w wersji Active z silnikiem 1.2 TSI o mocy 105KM.

    imageimage

    Nie mam zamiaru pozostawiać go w fabrycznym stanie. Zewnętrzne zmiany jakie do tej pory przeprowadziłem to tak jak widać na zdjęciach: czarne 16" felgi od firmy Dezent oraz spojler czeskiej marki Stylla na klapie bagażnika.

    W środku póki co wymiana fabrycznego radia i montaż schowka na okulary.

    image image

    image image image

    Aktualnie jestem po założeniu skórzanej kierownicy i próbie uruchomienia multifunkcji.

    image image

    Mam nadzieję, że wkrótce uda przeprowadzić mi się więcej zmian i je tutaj zamieścić.

    Pozdrawiam.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 105KM | 2013 | Active | Magic Black | 200500km | Tczew
  • Fajny "projekt" sie zapowiada. Gratki auta i powodzenia w modach ;) !!!
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • mi się podoba ta lotka na klapie
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • To i gałkę dźwigni zmiany biegów zmień na obszytą skórą. 
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Witam po dłuższym czasie.

    W związku, że zderzak był nieco pokiereszowany przez poprzedniego właściciela (drobne obcierki, liczne odpryski od kamieni i jakaś nieudana próba polerowania), a ja w tym roku postanowiłem wykupić AC zapadła decyzja o lakierowaniu.



    A przy okazji lakierowania zostało wprowadzonych pare kolejnych zmian. Została polakierowana na czarno ramka grilla oraz przyciemnione tylne lampy, a na sam koniec została zamontwana dokładka zderzaka z Monte Carlo. Moim zdaniem auto teraz prezentuje się o wiele lepiej.




    W środku został zamontowany jeszcze nowy zamiennik podłokietnika firmy Armster z dedykowanym adapterem do montażu. Niestety w przeciwieństwie do oryginały jest przykręcany do samego tunelu co przy opieraniu powoduje się jego chwianie.

    I na koniec doszły jeszcze nowe teleskopy ze sprężynami do samopodnoszącej się klapy bagażnika. Niestety dają radę tylko w naprawdę ciepłe dni. Przyczyną prawdopodobnie może być wcześniej zamontowany spojler, który dociąża nieco klapę. Mimo to zimą kiedy sprężyny gazowe są mniej efektywne, a na klapie tylnej potrafi się zebrać śnieg i lód sprężynki są bardzo pomocne.



    Pozdrawiam.

    0.jpg
    1500 x 844 - 407K
    1.1 przed.jpg
    750 x 820 - 218K
    1.2 po.jpg
    750 x 820 - 302K
    2.1 przed.jpg
    750 x 450 - 151K
    2.2 po.jpg
    750 x 450 - 166K
    3.1 przed.jpg
    750 x 650 - 135K
    3.2 po.jpg
    750 x 650 - 169K
    4.1.jpg
    750 x 422 - 97K
    4.2.jpg
    375 x 422 - 39K
    5.jpg
    375 x 422 - 52K
    6.jpg
    750 x 422 - 146K
    7.jpg
    750 x 422 - 141K
    9.jpg
    750 x 422 - 140K
    10.jpg
    750 x 422 - 108K
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 105KM | 2013 | Active | Magic Black | 200500km | Tczew
  • Fajne zmiany poza ramką grila jak dla mnie oczywiscie ale rozumiem ze masz taka koncepcje by zrobić go jak najbardziej black ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • To niczego nie pasowała moim zdaniem. Była taka osamotniona z tym chromem na tym samochodzie.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 105KM | 2013 | Active | Magic Black | 200500km | Tczew
  • @evans cos musiales kombinowac z kodowaniem by radio chodziło czy plug'n'play?
    Schowek na okulary to podmianka na oryginalny z innego modelu (cena?)
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • @Nick_Stoner z radiem nie musiałem nic kodować żeby chodziło ale przy podpiętym komputerze wyskakuje błąd.

    Co do schowka ten jest oryginalny od Rapid ale bardzo podobny był też od Octavi II i wyglądał na pasujący. Kosztowało mnie to około 80zł.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 105KM | 2013 | Active | Magic Black | 200500km | Tczew
  • Bardzo sympatyczny czarny bat ... :)
    Gratuluję cierpliwości i konsekwencji. Chromowa ramka grila w czarnym prezentuje się w R naprawdę fajnie.
    Stąd moje pytanie - jak już odchodzisz od chromu - nie myślałeś o wymianie przeciwmgielnych na czarne? Taka zabawa "optycznie" uspakaja dolną część R. Ale to moje zdanie.
    W moim R jedną z pierwszych zabaw była zamiana chromowanych odbłyśników na czarne. I jestem z takiego modu zadowolony.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen zastanawiałem się nad tym ale sam nie jestem pewien czy chce mieć tak zupełnie wszystko na czarno.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 105KM | 2013 | Active | Magic Black | 200500km | Tczew
  • Przeciwmgielne weź przyciemnij bezie kozak!
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Takich tutaj trzeba :)  + za mody. Tak jak koledzy piszą lampy halogenowe zmień na blacki i bd super:)
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Gratulacje fajnych modów! Sam mam gotową czarną ramkę, ale od wymiany odstręcza mnie konieczność demontażu całego zderzaka...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • A jaki masz moduł komfortu bo sam zastanawiam się nad kierownicą ze sterowaniem ale mam sterownik z końcówką 86P więc nie wiem czy jest to możliwe u mnie.
    Jak masz prostszą wersję wyświetlacza (jak u mnie) to można założyć manetkę z przyciskiem komputera i odblokować dodatkowe informacje wyświetlane za jego pomocą (zasięg, chyba jeszcze spalanie).
    Rapid Liftback I 1.2 TSI 105I 2013/14r. I Actve I Srebrny I 67000km I Siedlce
  • A mnie ciekawi jak przyciemniłeś tylne lampy? Lakier czy folia?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Własnie widziałem to autko w Tczewie nie tak dawno temu fajnie wygląda ;)
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Podłączam się pod pytanie kolegi van_daal, lakier czy folia?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • Wgl trzeba by jakiegoś małego spota zrobić dla ludzi z pomorza ;) By się pogadało, popatrzyło na mody ;)
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • @DanielF też mam 86P i póki co nie działa ale będę jeszcze próbował. Więcej o tym pisałem tutaj: http://rapidklub.pl/discussion/1307/wymiana-kierownicy-na-multifunkcyjna/pl
    Po ostatniej wizycie w warsztacie i podpięciu pod komputer właśnie mi przez przypadek przestawili z temperatury na zasięg. Mówisz jest do tego manetka żeby to zmieniać bez podpinania pod kompa? Ciekawe czy jakby kierownica zadziałała to można by to z niej zmienić.
    @van_daal i @Rapidwhite lampy przyciemnione farbą do lamp, ze względu na załamania zrobienie tego folią jest raczej niemożliwe.

    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 105KM | 2013 | Active | Magic Black | 200500km | Tczew
  • Rapid Liftback I 1.2 TSI 105I 2013/14r. I Actve I Srebrny I 67000km I Siedlce

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?