FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Klimatyzacja automatyczna
  • Mam już ponad miesiąc rapida.
    Silnik 1.0 110KM Style
    PYTANIE
    Czy jak włączacie klime to słyszycie w swoich autach coś wiecej poza wiatrakiem?
    U mnie słyszę wkurzajace dzwonienie. Klima jest automatyczna.
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • Witamy w klubie.
    Podaj coś więcej. Skąd i kiedy wydobywa się odgłos? Gdzie go lepiej słychać - w kabinie czy w komorze silnika?
    Dla klimy automatycznej lepiej używać ją bez włączania/wyłączania. Lepiej się sprawuje przy ciągłej pracy.
    Jak znajdziesz wolną chwilę - uzupełnij stopkę (patrz regulamin).
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Słychać to w kabinie,nawet przy prędkości 140km/h. Nie mam pojęcia skąd to dochodzi. Wydaje się że gdzieś spod deski, kratek nawiewu. 
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • Chodzi ci o taki lekki pisk? Ćwierkanie?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • No można tak powiedzieć. Czasami wręcz dzwonienie. Irytujące rzecz.
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • Tak chodzą te kompresory, mi ucichło o 50% ciszej jak gazu dowalono na max ile producent przewiduje, wymiana kompresora nic nie da. U mnie wymienili i po czasie dalej to samo, ale zrobiłem już prawie 30 tys km i nic złego się nie dzieje. Po prostu kompresor Denso jakoś tak dziwnie chodzi.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Sprawdź na postoju, wyeliminujesz odgłosy pochodzące z ruchu pojazdu i pracujących mechanizmów. Porównaj dźwięki dochodzące z pracującej klimy i po jej wyłączeniu. Zaproś drugą osobę, może próbować przy podniesionych obrotach silnika.
    Czy po włączeniu wstecznego słychać zmianę nawiewu? Klima sama załącza obieg wewnętrzny. Po ruszeniu do przodu obieg wewnętrzny sam musi się wyłączyć.
    Jak na młode auto - to nie powinno "już" brakować czynnika chłodzącego. Niemniej - pewnie masz gwarancję, w jej ramach skorzystaj z kontroli ilości czynnika w klimie.
    A jak ze sprawnością czy wydajnością klimy? Przy mniejszej ilości czynnika, sprawność może spadać.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dźwięk pochodzi ewidentnie z klimy. Jak wylączam to cisza, jak załączam ćwierkanie. Chłodzi raczej poprawnie.
    W jednym aso mechanik powiedział, że dobre jest...
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • Czynnika nie brakuje, ale kolega z ASO powiedział, że fabryka oszczędza i każda nowa Skoda, VW ma 30-50g mniej nabite niż powinna być, sprawdzali na nowych co przyjechały i każda ma powtarzalnie. U mnie było 35g mniej, po dobiciu odgłos mniejszy, ale tego się nie pozbędziesz tak działa ten kompresor na nowym czynniku yf1234, inny olej, inny gaz, mniej niż powinno, inne kompresory, ekologia i mamy co mamy.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • A dobili Ci przed wymianą kompresora?
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice
  • Sami dobić nie chcieli, twierdzili że ciśnienia są ok, pojechałem do znajomego i za 100zl.mi dobił, serwis gwarancyjny Skoda to zenada, taniej mi było dać 100zl niż jeździć i tracić godziny w ASO co i tak nic nie da. Po czasie gwizdało, wymienili kompresor po moich 6 krotnych wizytach i nabili do maxa gazu i jest troszkę ciszej, chyba że się przyzwyczaiłem, ale zupełnie to nie minie. Twierdzę że bez sensu było go wymieniać , dobicie do maxa dało taki sam efekt, a myślałem że to wina kompresora, po prostu wszystkie takie są na tym czynniku. Wielu znajomym wymieniali i jest to samo, niektórym nawet zepsuli bo teraz drogi gaz schodzi po 6 miesiącach. Lepiej dobić do maxa i olać te serwisy. Kompresor gwizdał w 2016 i gwiżdże w 2019 i innych nie mają. Mojej siostrze gwiżdże tak samo już przez 100 tys km i nic się nie dzieje. Chyba zawór wydajności kompresora ma jakąś dziwną konstrukcje, a dla nich to normalna praca kompresora lub wymienia który dalej robi tak samo. Jedno wiem przy max poziomie gazu jest ciszej niż wcześniej i tylko to pomogło.ale nie wyeliminowało problemu na który już nie zwracam uwagi bo już tak nie dokucza.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Dzięki Pink!
    Skoda Rapid SB, 1.0 110KM MY18 Style, Czerwony, Katowice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?