FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Akcja serwisowa - aktualizacja sterownika BCM
  • A co do tej aktualizacj to widzę jeszcze jedna różnice mianowicie zmieniła się litera modułu z C na D
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Odgrzewam.
    Pod koniec lipca byłem na przeglądzie (po 3-ch latach) i miałem zrobioną aktualizację BCM-a. Tak jak pisali koledzy wcześniej zmieniła mi się litera (z C na D). Dzisiaj, z ciekawości, aktywowałem VCDS-em opcję dodatkowego machnięcia wycieraczek po użyciu spryskiwaczy ("otarcie łez" czy jakoś tak ta funkcja się nazywa...). Działa (tylko podczas jazdy). Przed aktualizacją chyba nie działało. Na pewno sprawdzałem ale nie mam teraz pewności, czy również podczas jazdy. Na tylnej wycieraczce nadal nie działa. Innych zmian - póki co - nie zauważyłem.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • No to brawo. Można prosić kodowanie. :) Też sprawdzę z miłą chęcią.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Adaptacje (kod dostępu - 31347):
    "Windshield wiper-Traenenwischen Front Status" z "not active" na "active".
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • DZIAŁA!!! Pierwsza adaptacja odrzucona ale ponowne podpięcie kabla i ponowną adaptacja i mamy to dodatkowy ruch wycieraczki. :) Dzięki Pawełku.
    Ps na postoju dodatkowy ruch nie działa.

    Przedstawiam działanie
     https://youtu.be/ZSt9SW0niRc
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Niech ktoś, kto ma niezaktualizowany 6C0 937 089 C sprawdzi i napisze, czy ta opcja u niego działa. Może się mylę i to było cały czas a ja nie sprawdziłem tak jak trzeba?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Oni sami z siebie Ci tak zaktualizowali, czy zgłaszałem im jakieś nieprawidłowości?
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @van_daal u mnie przed aktualizacją działało i po działa także. Po aktualizacji nic nie musialem ponownie kodować..
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @maciektsi: No to już teraz wiemy, że nie sprawdziłem dość dokładnie. ;)
    @gluszke20: Popraw opisy, by nie wprowadzały w błąd.
    @PinkFloyd: Oni sami zapytali czy chcę aktualizować - przy okazji przeglądu.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Wcześniejsze mody poszły w kosmos i musiales znów kodować BCM po swojemu po aktualizacji? Ciekawe czy VASem robili zrzuty kodowania przed aktualizacją czy lecieli po prostu wg vinu kodowaniami online. Ostatnio koledze robi w Golfie VII aktualizacje Gateway i już nie ma możliwości zmienienia napięcia uruchamiania start stoo- wkurzył się niemiłosiernie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @van_daal to i może tylna wycieraczka ma to samo. Trzeba spróbować. Może znajdę chwilę czasu wieczorem i spróbuję adaptacji z tyłem.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • @PinkFloyd: też się o to trochę martwiłem, ale nie. Wszystko działało jak przed aktualizacją. Póki co jedynym dowodem na to że w ogóle miałem aktualizację jest zmiana litery.
    @gluszke20: chcesz to próbuj. Ja już sprawdzałem i u mnie nie działa.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • u mnie robili ODISem z tego co wiem i wszystko co sam uruchomiłem pozostało.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @van_daal u mnie w MY15 to dodatkowe machnięcie wycieraczkami było w długim kodowaniu, trzeba było zaptaszkować "Tear Wiping Active"
    @gluszke20, u mnie pomimo aktywacji funkcji, tylna wycieraczka tego nie ma. Nie znalazłem oddzielnej funkcji dla niej, więc pewnie nie da się tego uruchomić.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?