FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kiedy auto zastępcze?
  • Czasem zostawiamy swoje 4 kółka w ASO na kilka dni. Co wtedy z możliwością korzystania z samochodu zastępczego?
    Zapraszam do dyskusji: kiedy, jakie i na jakich warunkach auto zastępcze.
    Dzięki Pink!
    Powiedz mi czy jak jedziesz na taką reklamację lub inną gdzie trzeba zostawić auto to dają auto zastępcze czy jest o to walka?
    Wczoraj zauwazylem ze mam pekniety schowek na okulary, czy wymienią mi to na gwarancji?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jeżeli naprawa gwarancyjna muszą dać auto zastępcze, na sama diagnozę nie dadzą, ale auta zastępcze trzymają na naprawy droższych aut więc czasami trzeba się wyklucić, bo jak mam Audi A4 na gwarancji to sami proponują a w Rapidzie nigdy więc widać o co chodzi. Jak schowek ma uszkodzenie mechaniczne to nie wymienia, chyba że powiesz z byl upał otwierałeś i pękł.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja jak miałem Rapida i dłuuugo walczyłem z naprawa gwarancyjna zawsze dostawałem auto zastępcze raz dostałem R a tak zawsze dostawałem OIII, i to sami proponowali i czekało auto w dniu odstawienia
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Ja 3 razy zostawiałem swojego R w serwisie, na wymianę oleju, zgłoszenie reklamacyjne i wymiana gałki zmiany biegu, za każdym razem sami proponowali auto. Dwa razy Kodiak i raz Octavia na około 3h każdy.
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM| MY16 | Style Max| Biel Candy| 30000km 7,3 l/100km| Gdynia
  • Assistance Skoda (auto na gwarancji) ma obowiązek podstawić auto zastępcze w przypadku gdy  nie mogą usunąć usterki tego samego dnia i auto zostaje w serwisie. Jeśli serwis nie ma samochodu zastępczego na stanie, to muszą podstawić (assistance, nie ASO)  z wypożyczalni. 
    Druga opcja to umawiać się na serwis wtedy kiedy mają auto zastępcze i liczyć na szczęście.
    Tutaj bardzo fajnie zachowuje się Skoda Szczecin na Struga - nigdy nie było problemu z uzyskaniem zastępczaka. 
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • Czy auta zastępcze są całkowicie gratis? Jak to jest rozwiązane? Otrzymuje się pojazd zatankowany do pełna i trzeba oddać też zatankowany?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Oczywiscie, zawsze to podkreslaja ze musi byc zatankowane do pelna choc osobiscie tylko raz mi to sprawdzano, a mialem juz z 10 razy zastepczaka, auto zastepcze jest za darmo i przysluguje jesli naprawa jest dluzsza od ilus tam godzin, na pewno nie musi to byc caly dzien. Z wlasnych doswiadczen powiem ze nigdy mi sami nie proponuja takowego auta, zawsze sam musze o to powalczyc zaklepujac duzo wczesniej taka chec bo od reki nigdy nie ma na stanie zastepczego. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Oddajesz zatankowane ile było przy odbiorze od nich. Z ASO są za darmo - nie widziałem żeby doliczali to do kosztorysów szkód - ale czasem się czeka, czasem jest od razu.
    Oczywiście to co się dostaje z ASO to generalnie wózki po przejściach z kosmicznymi nalotami (ale rozumiem, że kiedy własna fura w ASO się leczy nie chodzi o bajery tylko o to żeby się czymkolwiek toczyć).
    W kwestii samych zastępczaków muszę pochwalić InterAuto z Krakowa - sporo się zmieniło na lepsze w ciągu ostatnich 10 lat.
    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • Ja miałem kilka autek zastępczych najmłodsze miało nalotu niecały 1tyś, jedynie diesel miał już nalatane ponad 60tys wiec w miarę świeże autka. Ale przed odbiorem zawsze dokładnie sprawdzałem auto pod kontem uszkodzeń i czy faktycznie jest zatankowane, przy zdawaniu zawsze sprawdzali czy zatankowane i pobieżne oględziny zewnętrzne
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?