FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Dodatkowy "kabinowy" filtr powietrza
  • Zakupiono i zamontowano dodatkowy filtr z Aliexpress :) Filtr montujemy jak na załączonym zdjęciu w przestrzeni podszybia.
    Plusy:
    - nareszcie nie czuć spalin w kabinie (a używałem zawsze tylko filtrów węglowych, teraz są dwa)
    - ciszej pracuje wentylator
    - dłuższe życie filtra kabinowego
    - silnik wentylatora zabezpieczony przed kurzem, liśćmi itd.
    Minusy:
    - minimalnie słabszy nawiew (ze względu na dodatkowy filtr)
    Reasumując polecam.

    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • linkiem rzuć do ali
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Jak to mocowane jest?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Skoda też wypuściła kawałek plastiku.
    Ma oznaczenie 6R0 815 479A.
    Ten kawałek zapobiega (dla klimy ręcznej) czasem przedostawaniu się wody do dmuchawy. Dla Climatronica nie ma potrzeby, klapa po wyłączeniu silnika zostaje ustawiona na obieg wewnętrzny, jest zamknięta.
    Rozwiązanie chińskie jest niepraktyczne, z powodu utrudnionego dojścia do kanału wodnego (pod wycieraczkami).
    Rozwiązanie Skody ogranicza przedostawanie się większych zanieczyszczeń do dmuchawy, i nie ma potrzeby okresowego czyszczenia czy wymiany filtra.
    Mocowanie na wcisk, zatrzaskiem.
    foto 1.jpg
    800 x 600 - 341K
    foto 2.jpg
    800 x 600 - 362K
    foto 3.jpg
    800 x 600 - 323K
    foto 4.jpg
    640 x 360 - 207K
    foto 5.jpg
    800 x 600 - 218K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Też mam to zamontowane.  To co zauważyłem to poprawa czystości powietrza,  mniej brudza się kanały nawiewu, i szyby mniej paruja.
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Link gdzie zakupione (szybka dostawa, zero problemów). W zestawie: dwa filtry węglowe i plastikowa kratka https://www.aliexpress.com/item//32790579061.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.16354c4d92mUoh&dp=217.99.188...

    Mocowanie jak napisał Jercen - na wcisk z zatrzaskami. Ja obciąłem to większe "skrzydełko" i montaż jest bezproblemowy w 3 min., a filtr i tak jest dobrze chroniony przed woda.
    Najważniejsza dla mnie zaleta to, że nie czuć smrodu spalin w korkach.
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • Ja mam Knechta węglowy i nie czuc, zero spalin w korkach. Warto zamontować chociaz fabryczna kratkę w to miejsce z plastiku, nie zaciąga liści  przed filtrem.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • U mnie Mann CUK26010 i zdarzało się, że za jakimś kopciem było czuć. Teraz już nie.
    Zdarza się, że liście potrafią wlecieć głębiej jak źle się wyciągnie filtr kabinowy i wtedy jest problem.
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?