FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wyciek pod silnikiem
  • Panwie, chciałem wymienić olej i zaobserwowałem wyciek (powyżej korka olejowego) - jak na załączonym zdjęciu. Jest to raczej "zapocenie", olej nie kapie i nie ma śladów pod autem.
    Trzy pytania:
    1) jak się domyślam jest to jakieś doprowadzenie oleju (chyba do turbiny ?)
    2) na ile powinienem się martwić - tzn. należy to naprawić pilnie czy obserwować?
    3) czy mogę wymienić olej ? Czy ewentualna naprawa wymaga spuszczenia całego oleju?
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15
  • Nie wymaga spuszczenia, tam jest oring gumowy, śruba z dziurką na zlewie powortu z turbiny, można spróbować dociągnąć jak da radę enie za.mocno. Mały wyciek by się przejmować, umyj, obserwuj może to się zgromadzilo od lat. Jak zgasisz silnik nie ma tam oleju, tyle co na ściankach i że zlewu wirnika turbiny poleci i tyle.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Super, dzięki za odpowiedź. Próbowałem lekko dociągnąć, ale bez rezultatu. Na razie wytarłem i tak jak piszesz będę obserwował.
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?