FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pofalowane uszczelki drzwi
  • Hej,
    Czy ktoś z Was ma również tak pofalowane uszczelki drzwi?
    Auto już po gwarancji.
    Uszczelki smarowane od czasu do czasu sztyftem Sonax.
    Od czego to mogło się stać?
    Czy można je jakoś reanimować?

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • nic takiego nie mam.
    może właśnie ten sztyft?
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Strasznie dziwne te uszczelki.ten sztyft to do uszczelek?
    Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • Też smarowałem tym sztyftem Sonax ale nie mam tak pofalowanych .
    Ale ciągle skrzypią i już ostatnio to nic nie
    pomaga.
    Odechciewa  się już tego auta bo nie da się nic na to poradzić. 
    W innych autach nie ma tego problemu i nie trzeba nigdy niczym smarować. 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • U mnie po ostatnich wyższych temperaturach pofalowała się jedna uszczelka - lewe tylne drzwi.
    Dzwoniłem do serwisu. Wymiana gwarancyjna przy najbliższej wizycie po telefonicznym umówieniu.
    Rapid SB / 1,2 CBZB 105 KM / MY 2015/ ELEGANCE MAX / BŁĘKIT PACIFIC/ 122 500 km / PRUSZKÓW
    Octavia kombi/1,5 DADA 150 KM DSG/ MY 2019 / STYLE / Srebrny Brilliant Metalizowany/ 120 000 km
  • U mnie po 4 latach użytkowania nic takiego nie występuję, przy czym uszczelek z mieszkiem nigdy niczym nie smarowałem.
    Napewno nie jest to normalny objaw, a co na to ASO?
  • ASO... jakie ASO :-)
    Już po gwarancji, a ja nie ma zamiaru do tych <xxxxx> jechać.
    Parkowałem kilka dni na ostrym słońcu..... więc już wiadomo od czego.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Kolejny gnior w rapidzie, zeby od słonca uszczelki sie pofalowały, w zadnym aucie nigdy nie mialem czegos podobnego a stały cale dnie na otwartym sloncu. Ostatecznie wychodzi na to ze chyba nie od tego sztyftu, swoja drogą mi w ASO nasmarowali ostatnio jakims specyfikiem ponoc stosowanym tylko do Superba ;) zobaczymy czy cos da
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @lookashECL - jeżeli uszczelka pofalowała się na wewnętrznej stronie, to jak od słońca? Ta część uszczelki przy drzwiach zamkniętych nie jest wystawiona na słońce. Dalej: Jeżeli nawet jest, jak piszesz, to gdzie reszta uszczelek? Dlaczego tylko ta jedna a nie wszystkie?
    Sam miałem R na mocnym słońcu przez kilkanaście dni i bez efektu pofalowania. Ale bez żadnych sztyftów czy smarowania.
    A jak sprawia się sama uszczelka: nie przepuszcza wody/dolega po całej długości? Jak się zachowuje przy zamkniętych drzwiach?
    Ponieważ nie jest to częste zjawisko w R - to pytanie, czy naprawdę od słońca czy stosowanych kosmetyków? Bo wg mnie - nie od tego pierwszego.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dziś oglądałem swoje uszczelki i są w jak najlepszym porządku. Auto stało i na słońcu i na mrozie, nie były też niczym smarowane .
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • No właśnie dziwne. Zewnętrzne uszczelki są w idealnym stanie.
    Natomiast te wewnętrzne to fale Dunaju :(
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?