FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Demontaż części kokpitu. Dostęp do bezpieczników.
  • Jak w temacie.
    Jak zdemontować klapkę po lewej stronie kokpitu? Tam gdzie jest naklejka na zdjęciu.
    Muszę się dostać do kabli żeby podłączyć rejestrator pod plus, ale za stacyjką.
    Koledze w Octavi to jakoś łatwo zeszło, u mnie coś ciężko ściągnąć , może jest na to jakis kniff?
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Wiele prostych czynności jest opisanych w ZTS. Wystarczy przejrzeć, poczytać, są i fotki.
    Zakładasz nowy wątek, chociaż takie tematy i czynności są już opisane na forum.
  • Co to jest ZTS?
    Przeczytałem wszystko na forum o montażu wideorejestratora i kablach, niestety nie ma nic jak otworzyć tę klapkę.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Dostęp do bezpieczników masz poprzez ściągnięcie klapki nad lewym kolanem.
    Klapka jest na metalowych zatrzaskach. Wystarczy pociągnąć.
    Zrób To Sam - jest taki dział na forum.
  • Mi nie chodzi o otworzenie klapki do bezpieczników, to jest banalne.
    Chodzi mi o otworzenie klapki z lewej srtony kokpitu, na styku z drzwiami.
    Na zdjęciu element z naklejką.
    IMG_20180922_120450.jpg
    3840 x 2160 - 756K
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory

  • Otwórz klapkę bezpieczników, wykręć dwa wkręty i wyjmiesz całą skrzynkę uzyskując znakomity dostęp do kabli i bezpieczników ...
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • tą część którą opisujesz zdejmowałem już wielokrotnie.

    żadna filozofia.
    niestety jednak potrzeba do tego trochę siły i najlepiej super turbo zestaw do ściągania plastików.


    ja z niego nie korzystam :)
    -używam niepotrzebnych kart plastikowych lojalnościowych bądź starych kart płatniczych.
    wsadzasz w szparę i odciągasz. tam są tylko zatrzaski.
    taką kartą łatwo zorientujesz się gdzie taki zatrzask jest. kolejno podjeżdżasz możliwie blisko zatrzasku i używając sporo siły odginasz. podkreślam że dużo siły trzeba taką kartą i lepiej nie używać potrzebnej bo niejedną już popsułem :) no ale ja mam ich dużo.

    od razu zaznaczam że śrubokrętem też się da... ale popsujesz ten plastik.

    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • No i to jest jakaś konkretna odpowiedź, dam znać jak mi poszło.
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM | MY16 | STYLE | Czarny Magic perłowy | 67000km | Żory


SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?