FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Pasek rozrządu Skoda Rapid TSI 90 km 2016
  • Dzisiaj zadzwoniłem do Skody i usłyszałem,że zalecają wymianę paska przy 240 tys lub 5 do 6 lat ?
  • Ja slyszalem ze paska tego sie nie wymienia, ale moge sie mylic...
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Wymienia się, wymieniałem w takim 1.4 TSI ea211 jest to bliźniak 1.2 TSI poza pojemnością jest to samo. Wymienialem po 160 tys km na życzenie klienta. Pasek wytrzymuje długo bo na nim nie chodzi pompa woda. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • PinkFloyd to przy ilu zainteresować się realnie wymianą tego paska.Auto jezdzi na taxi.
  • 10 lat, albo 210 tys.km chce serwis, ale jazda po mieście skróciłbym na 8 lat lub 180 tys.km. Spokojnie wytrzyma pasek i jeden napinacz i brak pompy wody na  rozrzadzie nie obciąża napędu rozrządu. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Witam Cię PinkFloyd(super ksywka), a tak przy okazji o tych paskach. A jak to jest w przypadku 1,6 tdi chodzi kompletną wymianę rozrządu i paska.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Też jestem ciekawy :-) Ja w swojej wymieniałem przy 137 tys. (ale to z powodu padniętej pompy wody, jedna robota), kolega dociąga do zalecanych przez serwis 210 tys. (ja bym chyba nie spał spokojnie w takiej sytuacji)
    Skoda Rapid SB ACTIVE 1.6 TDI/90 KM 2013
  • W TDI CR nie powinno się przekraczać 8 lat i 180 tys km, choć byla partia niesprawnych pomp wody w 1.6 TDI. U teścia w 2014 Audi A4 2.0 TDI 150KM wymieniłem po 4 latach, przebieg 180 tys km. Pompa wody ok, pasek dobry. Gdzie na pasku chodzi pompa wody tam się powinno skracać interwał wg mnie. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • W moim pompa padła po 85 tys. km, więc rzeczywiście wskazuje to na jakąś ich wadę. Wymieniłem cały rozrząd wtedy. Teraz zastanawiam się ile na nim mogę jeszcze polatać. Na wskaźniku ma obecnie 143 tys. km;)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Pytanie do osoby która wymieniała rozrząd 1.2 TSI 90 km co dokładnie wymienialiście podczas wymiany pasek rolkę i pompę wody? też znalazlem zestaw VKMC 01281 
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Po zakupie rapida 1.2 tsi 90KM 2016 rok ,230 tys km przebiegu trzeba było wymienić kilka rzeczy m.in. pasek rozrządu dla pewności ( był wcześniej wymieniany ale nie miałem dokładnych informacji kiedy) , oprócz paska rozrządu w zestawie były rolki wraz z mocującymi śrubami, niestety w zestawie SKF nie było śrub chyba do mocowania kół rozrządu które są "jednorazowe" i zakupiłem je w ASO 2 szt różnej długości , oprócz tego ,przy okazji wymieniane były uszczelniacze wałków rozrządu i jeszcze jeden simering ,ale nie pamiętam który gdyż podciekały. Z moich informacji pompa wody nie jest napędzana paskiem rozrządu, dlatego jej nie ruszałem, ale przy okazji wymieniłem świece, no i olej wraz z filtrami.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?