FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
  • Czesc, 
    Gdzie moge w swoim Rapidzie znalezc modul BCM i to jaki ma numer?
    Planuje dolozyc tempomat, ale w serwisie powiedzieli mi ze na 99% trzeba bedzie wymienic ten modul poniewaz ten co mam nie obsluguje tempomatu. Jaki numer BCM jest otrzebny aby dzialal tempomat?
    Dodatkowo jest to chyba zwiazane  z VCDS poniewaz chcialbym aktywowac dodatkowe funkcje jak HHC, doswietlanie zakretow itp. Moze ktos z Wroclawia i okolic jest w stanie to zrobic?
    RAPID Spaceback | 1.2 90 KM CJZC, chip 126KM 230NM| MY 2017, prod 22 tydzien 2016 | Ambition | Bialy | 45 000 | Wroclaw
  • szczerze - to w serwisie mogli ci powiedzieć jaki masz BCM ;p
    mi powiedzieli.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Wrocilem wlasnie z serwisu...nie powiedzieli. Okazalo sie jednak, ze nie mozna zalozyc tempomatu nawet przy wymianie BCM na najwyzszy "model"...taki sa wytyczne od fabryki. Auto zakupione marzecz 2017, produkcja 08.2016...po 22 tygodniu produkcji nie ma takiej opcji dolozenia tempomatu nawet z wymiana BCM. Sciema?

    RAPID Spaceback | 1.2 90 KM CJZC, chip 126KM 230NM| MY 2017, prod 22 tydzien 2016 | Ambition | Bialy | 45 000 | Wroclaw
  • w mojej opinii:
    nie ma opcji dołożenia tempomatu w ramach procedury skody.
    i to może być prawda ale na 99% da się to zrobić. tyle, że aso ci tego nie zrobi.
    dołożenie tempomatu to nie jest jakaś wielka robota. problemem jest wymiana BCM ale tego raczej nie trzeba robić.
    ogólnie sprawa jest taka, że VW chce uciec od VCDS, tak by nie było możliwości robienia czegokolwiek poza fabryką. ten 22 tydzień to tylko kolejny krok w tym kierunku.
    musisz znaleźć magika VW który ci to zrobi bo ASO raz, że musisz się naprosić a dwa, że później cie zgoli do samych kostek.
    na sam koniec co nieco o hipokryzji aso
    otóż mój numer BCM dostałem faktycznie po wyproszeniu.
    przebiłem się przez 3 doradców serwisowych.
    trwało to około pół roku przy okazji różnych wizyt.
    pierwszych dwóch na których trafiałem to były stare wygi. nic się nie dało ustalić, zagadać. pełen profesjonalizm, procedury, dzień dobry do widzenia. wszystko lśniało i pachniało.
    numer otrzymałem dopiero od gościa którego wcześniej nie znałem a wyglądał z grubsza na nowicjusza w branży.
    trwało to około 4 minuty.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Jacenty uzupełnij stopkę i zobaczymy skąd jesteś i wtedy uda się kogoś namierzyć kto pomoże ogarniać Tobie ten temat. Wszystko się da tylko trzeba chcecie. A ASO zlewa wszystko. Ja kiedyś też pytałem o dokodowanie jednej rzeczy i że się nie da. Kupiłem kabel i sam ogarnąłem dokodowania. 
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Wracajac do tematu, 
    Poszukuje we Wro lub okolicach poleconego magika od VCDS, zeby sprawdzil co mozna uruchomic dodatkowo w mim Rapidzie i ewentualnie zeby sprawdzil czy mozna dolozyc tempomat.
    Ktos? cos?
    Oczywiscie odplatnie. 
    RAPID Spaceback | 1.2 90 KM CJZC, chip 126KM 230NM| MY 2017, prod 22 tydzien 2016 | Ambition | Bialy | 45 000 | Wroclaw
  • Widzę że z Wrocławia jest kolega Grzesiek.
    W tym wątku spr
     http://rapidklub.pl/discussion/995/kto-i-gdzie-moze-pomoc-dysponujac-interfejsem-diagnostycznym#Item...
    Ma przyszłość warto przejrzeć forum.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?