FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana żarówki kierunkowskazu w lusterkach (MY2016)
  • Witam. Czy ktoś wie w jaki sposób zdemontować kierunkowskaz który jest w lusterku w MY 2016? Zauważyłem że jest tam żarówka a nie led i będzie się pewnie przepalać jak normalna żarówka a żeby nie jeździć do ASO chciałbym to naprawić sam. Wszystkie inne żarówki już rozpracowałem tuż po odbiorze auta ale tej jednej jakoś nie mogę. Pozdrawiam :)
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Też o tym myślałem. Postanowiłem, że jak już mi się jakaś przepali, to wymienię na LED. Tymczasem sobie głowy tym nie zawracam, bo jest możliwe, że od nowości (przynajmniej wg ETKI) montują w nich żarówki "long live". Istnieje zatem spore prawdopodobieństwo, że te akurat się nigdy nie przepalą.
    W moim starym Passacie, a jeździłem nim 12 lat, NIGDY mi się żadna z bocznych i przednich nie przepaliła. Tylna chyba raz.

    By uzyskać dostęp do żarówki trzeba zdemontować osłonę [13]:

    Lusterko .JPG
    591 x 637 - 48K
    Lusterko - detal 13 .JPG
    279 x 232 - 18K
    Kierunek - lusterko .JPG
    1577 x 601 - 152K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Demontaż nie jest trudny, trzeba kolejno:
    1. Manipulatorem (gałką) ustawić odpowiednie lusterko max w dół.
    2. Przy pomocy cienkiego wkrętaka lub nożyka ostrożnie odhaczyć widoczne w głębi, w powstałej nad lusterkiem szczelinie, dwa zatrzaski. Są one elementem obudowy górnej [13], którą chcemy zdemontować. Wymagane przesunięcie ok. 2..3mm. Jest jeszcze trzeci zaczep (patrz foto) ale nie da się go od zewnątrz odhaczyć.
    3. Złożyć lusterko - dzięki temu obudowa w dolnej części lekko się poluzuje.
    4. Ostrożnie - potrzeba troszkę siły - zdjąć osłonę i...
    Voilà! Jest dostęp do żarówki kierunkowskazu.
    Lusterko 1.jpg
    1728 x 810 - 499K
    Lusterko 2.jpg
    1182 x 691 - 316K
    Lusterko 3.jpg
    1398 x 704 - 263K
    Lusterko 4.jpg
    1488 x 866 - 497K
    Lusterko 5.jpg
    767 x 717 - 384K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • No i dziękuję bardzo za pomoc :)
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Czy ktoś wie jak zrobić żeby kierunkowskazy w lusterkach było widać z kabiny jak jest w wielu modelach samochodów i w Skodzie Rapid na tym filmie? https://www.youtube.com/watch?v=VB6RTlqXS60
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Pewnie trzeba by otworek w obudowie wywiercić.
    Z ciekawości: po kiego ci to widzieć?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Właśnie, też jestem ciekawy po co? Mnie by to denerwowało chyba... :-)
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Podobało mi się to jak widziałem w samochodach innych ;) Przewaznie byly to samochody drozsze, wiec ich inżynierowie/projektanci mieli w tym jakiś cel ;) Może rzeczywiscie jakbym pojezdzil z tym troche to by mnie zaczelo to denerwowac, a moze nie ;)
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Jeszcze do wymiany żarówki:
    Wprawdzie po słowacku i angielsku, ale film nawet nie potrzebuje napisów. Filmik jest z FIII.
    A jak jest taki prosty demontaż, dostęp do przewodów kierunku, to można pomysleć o jakiej dodatkowej diodzie, na krawędzi lusterka i wkładu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?