FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid - oświetlenie ambiente
  • Koledzy czy któryś z was posiada w swoim R fabryczny pakiet oświetlenia ambientowego? Był w ogóle w PL dostępny taki pakiet czy nasi zachodni sąsiedzi zostali lepiej obdarowani możliwościami w konfiguracji? Zaintrygował mnie wątek na niemieckim forum gdzie się mocno zdziwiłem, że w opcji Rapida było na wyposażeniu oświetlenie nóg lewo-prawo przód, oświetlenie kieszeni w drzwiach, oświetlenie schowka pod panelem klimy czy nawet podświetlane klamki ! Według mojego researchu lampki led użyte w tym pakiecie to 7P6919390A. Zdziwiłem się, że na pokładzie Rapida takie luksusy można było mieć niczym w Octavi L&K i podkusiło o dopisanie tego na liście "wydziwnionych" modów do zrobienia :))

    Foty zapożyczone ze "skodacommunity de".


    Rapid SB | 1.6 CAYB 90KM | MY14 | Ambiton | Czewień Rio | 263000km | Wejherowo
  • Jeśli się nie mylę, jest to opcja o nazwie "oświetlenie wnętrza LED", dostępna w pakiecie z Light Assist. Ktoś z forum wrzucał kiedyś fotki jak to wygląda.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • To nie jest oświetlenie ambientowe. Oświetlenie ambientowe to takie cienkie paski na desce czy w drzwiach. Np. tutaj jest pokazane jak to dołożyli do Superba: https://www.youtube.com/watch?v=LZ8MO31xtpg Sam będę coś takiego chciał montować u siebie.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • @darnok, masz rację, miałem doprecyzować w poprzednim wpisie i zapomniałem :P
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Osobiście nie wyobrażam sobie tego podświetlenia klamek zrobionego tak, żeby nie przeszkadzało podczas jazdy - ze względu na to że klamka nie jest schowana we wnęce tylko plastik wokół jest delikatnie wyprofilowany. Sam próbowałem dorobić takie podświetlenie i ciężko było dobrać odpowiednie miejsce w którym miało by być zamontowane podświetlenie. Reszta, tj. podświetlenie nóg i oświetlenie wnęki jest łatwe do zrealizowania samemu. Polecam - bo wygląda to bardzo ładnie. 
    U siebie w prezentacji mam wrzucone foty jak to wygląda mniej więcej.

    http://rapidklub.pl/discussion/1603/skoda-rapid-whiteblack#Item_14
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • @darnok też to widziałem. Fabryczne fajnie wyglądają, a na aliexpress czy allegro pełno takich taśm do wciskania w szczeliny mających to imitować.. coś w ten deseń:
    https://allegro.pl/kategoria/motoryzacja?string=el%20wire&order=m&bmatch=baseline-cl-n-aut-1-0-0131


    @FumFelos faktycznie klamki mogą być dosyć problematycznym tematem, aby to jakoś w ogóle schludnie wyglądało. Ale po zobaczeniu Twojego wątku to już wiem, że czas zacząć kompletować elementy do oświetlenia nóg i półki w konsoli centralnej :)
    Rapid SB | 1.6 CAYB 90KM | MY14 | Ambiton | Czewień Rio | 263000km | Wejherowo
  • Polecam. Do podświetlenia okolicy nóg i bagażnika użyłem panelów ledowych COB. Bez problemu kupisz takie na znanym portalu aukcyjnym :)
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?