FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Doposażenie Rapida w uchwyt na parasol
  • Witam
    Dzisiaj postanowiłem stworzyć mini poradnik dla osób chcących doposażyć swojego R w oryginalny uchwyt na parasol. Fabrycznie Rapidy wychodzą z jednym uchwytem pod fotelem pasażera, ale ja postanowiłem zamontować je pod obydwoma przednimi fotelami. Oto czego potrzebujemy do tej operacji:

    - uchwytu na parasol nr 5JA8613889B9
    - parasola nr 5JA8603539B9, ale tutaj będzie dobry każdy, który wejdzie :)
    - grzechotki z kluczem Spline M10 (ja kupiłem zestaw bitów Spline za kilkanaście zł)
    - klucza dynamometrycznego (opcjonalnie jak ktoś ma)


    Kluczem odkręcamy dwie przednie śruby mocujące szyny fotela




    Po odkręceniu śrub wsuwamy blachy mocujące uchwyt POD szyny fotela. Tutaj potrzeba trochę siły-najlepiej złapać za uchwyt do przesuwania fotela i pociągnąć fotel w górę, aby między szynami, a wykładziną powstała szczelina do wsunięcia blach. Następnie centrujemy otwór w uchwycie z otworem w podłodze, bo nie będziemy mogli wkręcić śrub.



    Dokręcamy śruby momentem 40 Nm (dzięki @jercen za udzielenie tej informacji). Jeśli ktoś nie ma klucza dynamometrycznego dokręcamy je z wyczuciem. Tak wygląda zamontowany uchwyt:



    A tak wygląda uchwyt z włożonym parasolem:


    Jeśli ktoś chce, tak jak ja, mieć dwa takie uchwyty, robi analogicznie z drugiej strony.
    Czas operacyjny: 15 minut na dwie strony.

    W razie pytań służę pomocą
    Pozdrawiam :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Ostatnio robiłem to samo - nie miałem odpowiedniego klucza, więc użyłem torxa+szmatki :D
    Kupowałeś w aso te uchwyty? Ile kosztowały? Ja kupiłem na znanym portalu aukcyjnym za 39zł używkę.
    Hyundai I30 1.4
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5TD
  • Tak, kupowałem w ASO - cena 56zł minus 8% rabatu na fakturę.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?