FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Terkotanie przy odpaleniu
  • Witam.
    Jestem tu nowy na forum i nowym użytkownikiem Rapida. Nie dawno kupiłem owe auto w salonie Skody jako używane. Na zimnym silniku/po dłuższym postoju słychać 2/3sek. terkotanie.
    Silnik 1.2 TSI, 110KM, CJZD, przebieg 58tys. olej świeży(200km przejechane) zalany na max stan przez ASO, rok produkcji- początek 2016r.

    Przeglądam tak fora i czytam opinie o tym wariatorze, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie. Czy takie zjawisko o którym mowa jest NORMALNE? Patrząc na wypowiedzi użytkownika PinkFloyd i zamieszczony film na YT jestem z lekka zaniepokojony. Czytałem też, że taki dźwięk jest normalnym i nie należny się bać(?) Czy już ktoś rozwiał tę wątpliwość?

    1. Jeśli będzie konieczna wymiana tego elementu Skoda zrobi to w ramach gwarancji?
    2. Czy mimo jestem drugim właścicielem przysługuje mi gwarancja?
    3. Czy gwarancja kończy się wraz z przekroczeniem 60tys. km i 4lat?
    4. I pytanie z innej beczki. Uszkodził mi się podłokietnik, tj. nie blokuje się na żądanej wysokości(mechanizm blokady) czy ktoś już to naprawiał? Czy serwis wymieni podłokietnik w ramach gwarancji jeśli taką mam jeszcze?
    Rapid SB | MY16 | 1.2 TSI 110KM
  • Ad.1. Tak, o ile takową posiadasz. Patrz pkt 3.
    Ad.2. Tak
    Ad.3. To zależy czy masz przedłużoną gwarancję. To pytanie do ASO
    Ad.4. Próbować można. Zależy od podejścia ASO. Mogą to zakwalifikować jako uszkodzenie mechaniczne z winy użytkownika.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Punkt 1. Nic ci nie wymienia nawet jesli jest na gwarancji, usłyszysz ze tak ma byc i to normalne
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81, nie zgodzę się. Kolega pisze o TSI na pasku, a tam był wymieniany wariator.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • No to jako jednostka walcząca, od początku posiadania tego "cuda" na pasku, z terkotaniem przy zapalaniu i mająca wymieniony na gwarancji silnik, wymieniony osobno wariator we własnym zakresie (szczerze życzę powodzenia w walce z serwisami i tekstami "te modele tak chodzą" lub do wyboru "taki jest obecny stan techniki")  i ciągle borykająca się z problemem, trzymam kciuki choćby za trafną diagnozę problemu.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko

  • chrisol czy u Ciebie po wymianie tego wariatora terkot ustał? I jaka była cena tego elementu?

    Rapid SB | MY16 | 1.2 TSI 110KM
  • Na fabrycznym silniku terkotał.
    Po wymianie silnika na nowy (a był już z zamontowanym rozrządem i wariatorem) też terkotał.
    Po wymianie wariatora w tym drugim silniku ciągle terkocze, do dzisiaj. 
    Koszt trochę ponad tysiąc, kasa wyrzucona w błoto.
    Chcesz, wymieniaj, próbuj. Ja się poddałem. Nikt tego nawet zdiagnozować nie umie.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Widzę ze walka z wiatrakami. Ale jeśli terkotanie nie wpłynie na awarie silnika to chyba nie ma co się przejmować? Miałem audi A4 B5 z 1.8 i też terkotał przez 1/2sek. i nic się nie działo a miało 23lata. chrisol  po wymianie wariatora ile masz przejechane? A i co było przyczyną wymiany silnika?
    Rapid SB | MY16 | 1.2 TSI 110KM
  • Mam jakieś 15tyś km po wymianie wariatora. Silnik wymieniony z powodu luzu na sworzniu tłokowym.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?