FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Czyszczenie nadkoli
  • Ostatnio spotkałem się ze znajomym z ASO VW. Pooglądał auto żeby cos znaleźć na gwarancji do puki auto je ma, na razie ma ok roku. Powiedział aby co roku czyścić nadkola, ponieważ cały syf z podszybia i.z rany maski i.komory silnika wlatuje i tam gnije, oprócz wody nie ma jak  stamtąd wylecieć i potem pojawia sie rdza. Dzisiaj po 10 tyś.km odkręciłem dwie śrubki z osłony nadkoli- bardzo dbam aby zgarniać liście z podszybia, po drugie auto garażowane,  po roku pokazało się tam takie cos- masakra i wszystko mokre, uwaga syfu najwięcej jest nad gąbką. 
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/93eb0dd1360e8749
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mam Rapida od niedawna i po kupnie mój kumpel(spec) poradził mi, abym na wiosnę usunąć gąbki w przednich błotnikach, bo one gromadzą syf i wilgoć. Info sprawdzone, bo u niego w golfie V i innego kumpla (tez golf V) powstają w tych miejscach purchle. Podejrzewam, że w Rapidach 10letnich też wyjdą z czasem.

    https://forum.vw-passat.pl/topic/46210-rdzewiej%C4%85ce-przednie-b%C5%82otniki-w-b5fl-przyczyna/

    Rapid SB | MY16 | 1.2 TSI 110KM
  • Masz rację w tym roku robię zrzut nadkola i ładuję paski folii od strony budy i błotnika, wnerwia mnie ta bezgranicznie utrzymująca się wilgoć.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Ta gąbka jest elementem wygłuszenia, wyjmowanie jej w Rapidzie, (który delikatnie mówiąc jest "średnio" wygłuszonym autem), raczej dobrym pomysłem nie jest.
    Lepsze wydaje się położenie dodatkowej warstwy zabezpieczenia i włożenie tej gąbki z powrotem.
    Korozja zwykle postępuje od rantu błotnika, narażonego na odpryski, czy wypiaskowanie lakieru i warto się na tym bardziej skupić.
    Był -> [Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition | Łódź | >180 tyś km]
  • W przednich nadkolach faktycznie jest kawał pojemnego śmietnika. Na zdjęciach syf z 3 lat.
    IMG_1.jpg
    648 x 864 - 48K
    IMG_2.jpg
    648 x 864 - 40K
    Rapid LB | 1.2 TSI 110KM@(148KM/229Nm) | MY16 | Style MAX + Emotion | Biel Candy | 135 tkm | Warszawa
  • O ile dobrze zrozumiałem podlinkowany przez @AsuX -a wątek, to nie chodzi im o usuwanie gąbki z tyłu/dołu nadkola a o gąbeczkę na górze/środku łuku nadkola (mniej więcej nad osią koła). Ta "gąbeczka" raczej niczego istotnego nie wytłumi...

    Ja też u siebie zrobiłem czystkę po trzech latach. I u mnie podobnie było. W tym sporo ubitego piachu z rantu nadkola paluchem wyskrobałem.
    Syf.JPG
    1920 x 855 - 871K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Źle zrozumiałem w takim razie ;)
    Był -> [Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition | Łódź | >180 tyś km]
  • trochę dziwne, bo jest szpara miedzy blotnikiem , a nadwoziem ( w przeciwieństwie do Octavi I, gdzie się błoto magazynowało )
    Rapid LB, 1.2 cjz 90KM,active 2016, srebrny, Elbląg
  • Ostatnio w moim rapidzie przeżyłem inwazje mrówek. Od razu pojechałem na odkurzacz i je odkurzyłem. Jednak po dwóch dniach znów sie pojawiły. Okazało się, że własnie w nadkolach zebrał sie już taki syf, że założyły kolonie. Wyjąłem gąbki, ale te duże i już ich nie ma. :)
    Rapid Spaceback | 1.4 TDI | MY16 | FLOTABIEDA | Candy White | 170 000 km | Toruń
  • A co z mrówkami? ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • No mrówki wraz z usunięciem tych dużych długich gąbek z błotnika już się nie pojawiły :)
    Rapid Spaceback | 1.4 TDI | MY16 | FLOTABIEDA | Candy White | 170 000 km | Toruń
  • Te gąbki powodują wilgoć i zbiera się syf. A następnie powodują korozję. U mnie zauważyłem początki korozji w miejscu mocowania błotnika do progu. Trzeba będzie to czymś zabezpieczyć bo pójdzie dalej po progach. Gdzieś słyszałem o plastikowych wkładkach. Te z gąbki najlepiej wywalić bo nie wiem do czego oprócz robienia syfu potrzebne.
    Rapid LB | 1.2 MPI 75KM | MY13 | Active | Błękit Pacific| 98000km | Warszawa
  • Czy zamiast gąbek pasują jakieś osłony plastikowe od innej Skody? Do Rapida już nie sprzedają osłon podatkowych  bo zostały wycofane i zastąpione gąbkami. 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • A na prawdę potrzebujesz tam coś wsadzać? Ja to wywaliłem w cholerę (gąbki) i miałem zamiar je sprayować gumą, jak jeden użytkownik zrobił, żeby nie ciągnęły wilgoci, ale stwierdziłem, że praktycznie ma na różnicy w użytkowaniu/głośności. Może minimalnie, ale jak o tym wiesz. Żona w ogóle nic nie zauważyła :)+
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | 2019 | Ambition | 14 000 km | Ruda Śląska
  • witam rapidka mam dwa lata kupiłem uzywanego (jezdził nim przedstawiciel) i chyba na wiosne zdejme nadkola w nim i zobacze co tam jest bo wątpie by bylo tam zagladane bo było to auto służbowe wsumie
  • Nie musisz czekać do wiosny. Nie ma potrzeby ściągania całego nadkola - wystarczy tylko tylną część odkręcić i przeczyścić. Łatwiej i szybciej to zrobić przy zdjętym kole. To chwila roboty a pewnie zaskoczenie będzie ilością zanieczyszczeń.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Czy komuś udało się gdzieś zakupić plastikowe osłony błotników w ostatnim czasie  ?
    Czy psują może z FABI 3 ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • wiem wiem i domyślam sie ale mam pare pierdół do zrobienia przy rapidku to wjade na podnosnik przechyłowy i caly spod sobie zobacze umyje po zimie i przy okazji całe nadkoal tez itp a ze w bloku nie mieszkam tylko na wsi i lubie podlubać to z czystej ciekawosci tam zajrzę :)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?