FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Przyciemnienie szyb
  • Witam
    Mam zamiar na wiosnę przyciemnić sobie szyby w aucie. Oczywiście chodzi mi o tylne boczne i w klapie bagażnika.
    Myślałem zrobić przyciemnienie a'la SUNSET oferowane fabrycznie w Skodzie.
    Ktoś wie jak mocno przyciemnione są szyby w tej opcji w Skodzie?
    Jak mocne przyciemnienie szyb proponujecie by był i efekt wizualny i użyteczność szyb przez pasażerów jadących na tyle.
    Tam gdzie pytałem oferują folie w zakresach 95, 88, 80, 65, 50%.
    Pozdrawiam
    Rasz
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Skoda fabrycznie daje 70 % na przyciemnienie tylnych bocznych i tylnej szyby. To są standardy Skody, zgodne z przepisami.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • U mnie masz 80%
    IMG_20180908_104254 [1600x1200].jpg
    1459 x 1094 - 530K
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • U mnie zastosowano folię na bok 75 a na tył klapę 70, różnica ze względu na oryginalnie przyciemnienie skodowskie double green na klapie bagażnika, chciałem uzyskać efekt podobnego przyciemnienia na boku i tyle.
    Jeśli chodzi o użyteczność dla podróżujących z tyłu, to nie zauważą żadnej różnicy na poziomie 60-70-80%, gdyż dobrej jakości folie nie zaciemniają wnętrza, różnice widać na zewnątrz, choć to też zależy od kąta padania światła, pogody (na zdjęciach ten sam samochód)
    Ja chciałem, aby poziom przyciemnienia był taki, żebym mógł z zewnątrz dostrzec czy z tyłu ktoś siedzi w aucie.

    przyciemnienie.jpg
    3485 x 1505 - 1M
    przyciemnienie 2.jpg
    1669 x 749 - 253K
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Idąc tropem Waszych wypowiedzi i dostępnością folii w firmie w której chcę przyciemnić szyby - doradzacie bardziej 65% czy 80% ?
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • 80%
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Jak zrobisz i będziesz zadowolony z efektu - daj znać, gdzie robiłeś, bo też się powoli przymierzam i nie wiem gdzie jechać..
    Był -> [Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition | Łódź | >180 tyś km]
  • U mnie masz przód 50% tył 65% I jest bardzo dobrze
    temp0.jpg
    720 x 540 - 183K
    temp1.jpg
    256 x 128 - 17K
    Skoda Rapid LB/1.2 TSI 133KM /MY16/ biała perła/ BIERUŃ
  • Poziom przyciemnienia to raczej indywidualna kwestia. Do tej pory w samochodach przyciemniałem na 70%. Niestety w słoneczne dni przy takim poziomie, folia jedynie delikatnie ściemniała szyby. Także zależy co chcesz uzyskać. Obecnie mam przyciemnienie na poziomie 90% i to jest to czego szukałem. Nikt nie zajrzy do środka, a szyby idealnie zgrywają się z czarnymi dodatkami ;-)
    Po zdjęcia poglądowe zapraszam do prezentacji auta. ;)
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • A może tak?
    fullsizeoutput_1b52.jpeg
    3134 x 1763 - 1M
    fullsizeoutput_1b53.jpeg
    3096 x 1742 - 1M
    fullsizeoutput_1b54.jpeg
    2991 x 1682 - 1M
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • @wojtekmel

    Lakierowałeś ten pas na klapie?
    Rapid SB | CJZC 1.2 136KM/230Nm | MY2017 | Active | Srebrny | 54000km | Warszawa
  • Nie, jest to specjalna folia do oklejania lakieru.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • W związku z wiosną chcę wrócić do tematu przyciemnienia szyb w moim R.
    Chciałbym poznać raz jeszcze Wasze opinie/sugestie co do stopnia przyciemnienia szyb.
    Osobiście po głowie chodzi mi o efekt w oryginalnym Sunset Skody oraz to by dzieciaki siedzące z tyłu nie miały zbyt ciemno a jednocześnie by słońce nie dawało się we znaki oraz nieco zaciemniało wnętrze auta z zewnątrz.
    Liczę na porady :-)
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Widzę u ciebie ten sam problem z listwą tylną prawą, odchodzi notorycznie u mnie a jednak nie tylko...u mnie.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • Zaraz zejdę do garażu i przyp... i będzie ok!.  a tak naprawdę dopiero Ty mi na to zwróciłeś uwagę. Ludzie tym się jeżdzi tylko. Fajny żarcik ha ha.
    Rapid SB |1,6 TDI 139KM |305 Nm| MY 14| Elegance | Szary Quartz|104000| Siedlce
  • Ok ale ja napie... regularis bo mnie w...ia że odłazi, pozdro. :)
    PS. przyciemnianie szyb extra może się skuszę bo mam zamiar moją taczką dłługoo jeździć.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo
  • A to nie ma jakichś norm odnośnie przyciemniania szyb? Żeby się podczas kontroli nie przyczepili... :/     Chce u siebie przyciemnić. Coś doradzicie? Do kogo się w Warszawie udać?  

    https://www.sztukalakierowania.pl/przyciemnianie-szyb-warszawa-bialystok-elk
  • Przyciemniłem u siebie szyby. W końcu zdecydowałem się na folię przyciemniającą w 88%.
    Wybór był ok. Całkiem nieźle to wygląda takie zaciemnienie.
    Jednak gorzej mi się wydaje wyszło z montażem mimo firmy która się w tym specjalizuje.

    Na bocznej szybie mam jak się przypatrzeć małe pęcherzyki jakby dostał się pod nie bród. W firmie w której wykonywałem przyciemnienie mówią, że mogą mi zerwać folię i nałożyć raz jeszcze tylko zastanawiam się czy zdejmowanie folii nie niesie ze sobą jakiegoś problemu i czy ponowne nakładanie nie wyjdzie jeszcze gorzej?

    Dodatkowo na tylnej szybie wyszły kropki które są na krawędziach każdej tylnej szyby.
    Rozumiem problem i się z nim pogodziłem. Jednak jak widzę na innych autach kropki wychodzą równomiernie na całym obwodzie szyby. U mnie w pewnych miejscach wyszły bardziej a w innych mniej. Czy jak folia się utwardzi/wyschnie to kropki się unormują czy już tak zostanie? Jak wyglądają Wasze doświadczenia w tym temacie? Podobno folia utwardza się wysycha 14 dni.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Niech poprawiają.  :) To jest w ich interesie.
    Rapid SB| 1.2 130 KM do poprawy|MY14| Ambition MAX|Błękit Race|50000|Jastrzębie-Zdrój
  • Mam pytanie o kropki znajdujące się na szybie tylnej klapy. Wychodzą one na folii po przyciemnianie szyb. U mnie wyszły nie równomiernie.
    Jednak jak widzę na innych autach kropki wychodzą równomiernie na całym obwodzie szyby. U mnie w pewnych miejscach wyszły bardziej a w innych mniej. Czy jak folia się utwardzi/wyschnie to kropki się unormują czy już tak zostanie? Jak wyglądają Wasze obramowka? Czy tez trwalo to kilka dni zanim się to urnomowalo? Jak to wygląda z waszych doświadczeń.
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Czekasz dzień, dwa aż woda wyjdzie spod folii i dociskasz obramowke palcem. Powinno wyjść równo.
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?