FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
2 wejscia filtra paliwa
  • Dzień dobry wszystkim forumowiczom. Stałem się posiadaczem Rapda spaceback 1.2 110km '15. Wymieniałem filtr paliwa i ciekawią mnie 2 wejscia do filtra - do czego to służy. Pytanie banalne ale nie daje mi to spokoju. Pozdrawiam.
  • W ea211 w 110KM nie ma takiego filtra. Taki jest w ea111.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Są. Mam silnik na pasku i ten filtr. https://catalog.mann-filter.com/EU/pol/vehicle/MANN-FILTER%20Katalog%20Europa/Pojazdy/Samochody%20os...
    I też są stosowane do kolejnej generacji tj. 1.0
  • Czy mógłbyś opisać dokładne umiejscowienie tego filtra? Gdzieś pod osłonami podwozia? Przy wymianie pompy paliwa nie zauważyłem w niej jakiegokolwiek filtra, o którym się na forum pisze :).
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Pod prawymi tylnymi drzwiami przy baku. Spokojnie na parkingu możesz wsunąć się i ładnie widać. 2 kabelki od wejścia i 1 wyjścia, a raczej przewody.
  • Ten filtr ma wbudowany regulator ciśnienia i ten króciec z boku jest do powrotu paliwa.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Dzięki. Czyli jakby mechanik pomylil przewody to by nie zadzialalo.
  • Tak, ale nie wiem czy pomyli, bo one mają długości na styk i tego z boku nie da się naciągnąć na drugi króciec, ale dawno temu wymieniałem i nie chcę wprowadzić w błąd. Zapinki mają różne kolory, niech zrobi zdjęcie :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Tzn już wymienił i jeździ. Więc chyba ok. Tylko tak szybko to zrobil, że nie widzialem jak . Ale rzeczywisxie raczej ciężko to pomylić bo są na tyle krotkie te przewody. No i by samochód raczej miał problemy z jeżdżeniem.
  • W katalogu nie patrzcie, wg serwisowki VW ea211 filtr paliwa mają zintegrowany z pompa paliwa. Chyba że mechanik oszukał albo ktoś nie wie jaki ma silnik. Już rozbierał kilka Rapidow i Fabii III CJZC i CJZD i każda miała filtr paliwa w baku wymieniany z pompa co 160 tys km za 1800zł. Już golf 7 miał to. W moim Rapidzie w katalogu też pokazuje że taki mam a go nie mam :).  Tak wygląda miejsce gdzie w 1.2 TSI 110KM powinien być filtr. https://m.fotosik.pl/zdjecie/d5c577832ebc8dba
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Są 2 filtry. 1 jest z pompa, a 2gi (ta puszka) przy baku za ok 70 zl. Ja mam 110km 1.2 '15 i wymieniałem taki jak na gorze na zdjęciu. Dla pewności gdzie mogę szukać numeru silnika żeby sprawdzić jaki to typ.
  • W ogóle to chyba są dwa typy magistral zasilających w paliwo (wg etka) dla ea211. Niektóre pompy mają tylko jedno wyjście i brak króćca powrotu, inne mają dwa króćce do podłączenia przewodów paliwowych i te chyba mają te zewnętrzne filtry, o których tu mowa.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • https://youtu.be/FJPdi8FvUTM

    Tutaj filmik instruktażowy.
  • Zrzut z serwisówki silnik ea211 1.2 TSI http://www.fotem.pl/show/full/b97682cfed0953976b9b2776bb171f. Jeszcze nie spotkałem w ea211 klasycznego filtra, już w O3 od 2013 był w baku, Rapid do 2015 miał pod spodem w ea111, może na początku produkcji poszła nowa partia silników że starym podwoziem? Chociaż rozwiązanie z klasycznym filtrem jest oczywiście lepsze jak chcemy użytkować auto powyżej 150 tys km.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Odkopując stary temat: dalej, wyszukując w tzw. "katalogach*" mam do wyboru prosty filtr paliwa (WK69, KL 156/3 lub KL 572, PP836/2, FPW34) dla swojego auta.

    Ale, tak jak zwrócili uwagę przedmówcy: TTTM => nie ma go (CJZC)... tzn. przynajmniej w przyjemnej do wymiany, klasycznej formie.

    *



    filtr_MANN.JPG
    1008 x 940 - 83K
    filtr_MAHLE_KNEHT.JPG
    1054 x 563 - 60K
    filtr_filtron.JPG
    1331 x 913 - 102K
    filtr_PZL_SEDZISZOW.JPG
    809 x 626 - 113K
    pod_autem.jpg
    639 x 480 - 81K
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?