FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Asystent ruszania na wzniesieniu (HHC)
  • Pytania do osób, które stosowały poniższe kodowanie (zamieścił użytkownik grzesik1)
    ♦ HHC - Hill Hold Control (wspomaganie ruszania pod górę)
    Gdy auto stoi na wzniesieniu pow 5% po zwolnieniu pedału hamulca pompa ABS przytrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym przez 2 sek. 
    Kodowanie:
    1.     Wybierz ABS 03 
    2.     STG Lange Coding -> Function 07
    3.     Bajt 16
    4.     włączyć Bit 0
    Dodatkowo:
    1.     Wybierz ABS 03 
    2.     Adaptation 10
    3.     CHANEL - Hill_Start_Assist 
    4.     w oknie [Value] wybieramy czas przytrzymania hamulca (który ma 3 opcje: szybki, normalny, wolny.

    który czas przytrzymania hamulca jest oryginalnie stosowany w R, a który Wy wybraliście, jak to mniej więcej wygląda w sekundach, oraz takie pytanie techniczne, skoro pompa ABS przytrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym tak aby auto się nie staczało, to czy jak ruszę szybko do przodu to pompa dalej będzie trzymała zaciśnięte hamulce czy komputer z automatu odpuści?
    Rapid SB | 1.0 TSI 81 kW (110 KM) | MY18 | Style |Błękit Race Metalizowany | 67 000 km | Gorzów Wlkp.
  • Pomiędzy tymi opcjami przytrzymania hamulca nie ma zbyt dużej różnicy. Natomiast jeśli chodzi o szybsze ruszenie przy uruchomionym HH, to hamulec jest zwalniany zaraz przy ruszeniu.
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • Oryginalnie jest NORMALNY. Osobiście uważam, że jest optymalny.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Też mam normalny i jest ok.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Czy HHC jest w każdym Rapidzie, czy był tylko jako opcja?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Musi być odpowiednią pompa. Ja u siebie w r włączyłem tak jak i w o3fl też się udało włączyć. Myślę że u Ciebie będzie się to dało uruchomić.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • HHC był jako opcja dodatkowo płatna.
    Myślicie, że zakodowanie HHC może mieć wpływ na gwarancję?
    Rapid SB | 1,2 CJZC 90KM | MY17 | Ambition | Beż Cappuccino | 70 tys.km | małopolskie
  • Oni i tak nie sprawdzają co jest a czego nie ma. Chyba że zrobią sami aktualizacje bcm-a i to zniknie.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Tutaj nie chodzi o czasy a o dodanie gazu. Sprawdź sobie jak masz HHC aktywne i będziesz chciał ruszyć na sprzęgle bez gazu to będą hamulce zaciśnięte. Te 3 tryby to jest różnica w potrzebnej ilości dodanego gazu podczas ruszania. Raczej każdy R ma możliwość aktywacji tego. Mój ojciec posiada MY14 w możliwie najuboższej wersji i u niego udało się to aktywować 
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY17 | Ambition + audio | Srebrny | 20k | Ruda Śląska
  • dzięki instrukcjom właśnie udało mi się uaktywnić HHC w NH13 cbza :D dziękuję pięknie :D
  • Prośba, czy ktoś mógłby wrzucić zrzut ekranu całego kodu dla sterownika 03 (ABS) z VCDS, bo jak koduję HHC przez OBDeleven coś się rzuca o kolejność. Najlepiej jakby był to MY15
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Ambition | Biel Candy | 53000 km | Tychy
  • Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?