FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
ISOFIX w Rapidzie
  • Cześć,
    Ostatnio szukałem uchwytów ISOFIX na tylnych siedzeniach do wpięcia podstawy do fotelika i przyznaję że są one chyba głęboko schowane...
    Czy ktoś w Rapidzie używał ich do mocowania podstawy lub samych fotelików? Wg. filmików znalezionych na necie na przykładzie innego modelu Skody po prostu trzeba uchwyt do mocowania ISOFIX wsunąć w miejscach gdzie na siedzeniach są metki z oznaczeniem ISOFIX...

    ps. chyba pokrowce trochę mi wszystko zasłaniają....
    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  • Na tylnej ławie masz 4 nacięcia siedziska, na 2 foteliki. Trochę głębiej sięgniesz i masz dostęp do uchwytu. Nie ma się co obawiać, mocować można jak siedzisko tak fotelik. Ze względu na konstrukcję siedziska w R, same uchwyty są schowane głęboko, praktycznie pod siedziskiem. Jest to nietypowe rozwiązanie, ale masz możliwość skorzystania z typowego Isofix.
    W innych modelach, uchwyty są łatwo dostępne, są widoczne.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • ja korzystałem i korzystam czasami jeszcze.
    no trzeba pogrzebać.
    za pierwszym razem chyba z pół godziny bazę montowałem ale później już było coraz łatwiej.
    nie widać tych zaczepów ale na ślepo jak dobrze bazę wsunę to ładnie wchodzi.
    ma to swoje plusy i wady.
    to że nie widać to wada bo się człowiek męczy z wpięciem. natomiast jest to bardzo ładnie schowane i jak nie potrzebujesz to masz piękną kanapę bez plastikowych wstawek
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Podpowiedź Uchwyty isofix są umieszczone poniżej linii kanapy - przy montażu uchwyty fotelika powinny być nie "poziomo", ale pod kątem 30-45 stopni "w dół".
    LB|1.2 MPI|MY14|Łódź
  • Istnieje opcja domontowania isofix do fotelu przedniego?
    Rapid LB | 1.4TDi EA288 CUSB 90KM | MY16 | Ambition | Biały |174500km | Wrocław
  • Ja nie słyszałem. Wydaje mi się, że ISOFIX jest elementem konstrukcyjnym fotela, integralną jego częścią. Ze względów bezpieczeństwa radzę nie kombinować i ewentualnie wymienić cały fotel.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Zastanawiam się nad rozwiązaniem zamocowania 3 fotelików na tylnej ławie w R. Z dwoma fotelikami - nie ma problemu, są stosowne mocowania. Ale jak rozwiązać sytuację przewozu 3 dzieciaków w tyle?
    Może ktoś próbował rozwiązać ten problem? Wydaje się prosta sprawa, a jednak nie jest to takie oczywiste. 
    Zastanawiałem się nad "adapterem" do wpięcia na istniejące zaczepy, a sam adapter miałby 3 mocowania fotelików. Coś w rodzaju listwy do położenia na kanapie, do której byłyby mocowane właśnie 3 foteliki.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jak ogarniesz homologację to czemu nie? :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Nie pisałem o omijaniu homologacji. 
    Nie chcę również wyważać otwartych drzwi. 
    Zwyczajne pytanie - czy ktoś zmierzył się czy rozwiązał kwestię 3 fotelików na tylnej ławie? Były gotowe adaptery hiszpańskie RiveMove, na razie niedostępne, chyba już nieprodukowane. Liczę się również z możliwością a raczej niemożliwością zamocowania 3 fotelików w naszych 4 kółkach. Ale na pocieszenie mogę powiedzieć - że z tym tematem mają problem nie tylko posiadacze Skód :) 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • wrzucę tu swoje 3 grosze.
    Otóż... rapid jest samochodem wyjątkowo nie nadającym się jak na swoją wielkość do przewozu 3 osób z tyłu. Tak, tak... dzieci. Foteliki. Zaraz do tego wrócimy.
    Rapid jest ogromny gabarytowo, szczególnie liftback ale zyskał to dzięki sprytnym zabiegom polegających na maksymalizacji wartości użytkowych które są najważniejsze dla większości użytkowników - kosztem tych którzy potrzebują czegoś extra.
    Zasada Pareto. Kto nie zna, warto doczytać, bo to rządzi w kapitalistycznym świecie ;]
    Ten samochód jest genialnym reprezentantem wykorzystania tej zasady.
    Dlaczego nie nadaje się do przewozu 3 osób z tyłu?
    Nie dlatego że ich nie pomieści. Owszem zrobi to, i wcale nie będzie źle.
    Problem w tym, że będzie to doświadczenie znacząco odbiegające od tego co każdy patrząc na ten samochód, wchodząc do niego po raz pierwszy do środka na kanapę oczekiwał.
    Do rzeczy - tak bezpośrednio, ten samochód jest po prostu... wąski.
    Można mieć złudzenia jeśli chodzi o przewóz dzieci. One są małe, itp itd.
    Ale fotelik swoje zajmuje.
    Im lepszy fotelik, (tj. bezpieczniejszy) tym więcej miejsca zajmuje, tzn jest szerszy. I Te foteliki naprawdę zajmują więcej miejsca niż dorosłe, nawet sporej wielkości osoby.
    Zdarza mi się czasem jechać z tyłu. Rzadko bo rzadko ale jednak pomiędzy dwoma fotelikami i wierzcie mi, ja tam jadę za karę ;]
    Trzeci normalny fotelik za chiny tam nie wejdzie.
    I teraz refleksja idzie dalej.
    Ja mam też Tarraco, który robi u mnie oficjalnie jako 'dzieciowóz'.
    Ten mimo iż jest ogromy, masywnie większy. Dalej nie nadaje się jako ten który 3 foteliki z tyłu zmieści.
    Więc zastanówmy się wszyscy, o czym ta rozmowa.
    Epoka VANów przemija ale tymi które faktycznie mogą podołać zadaniu na tylnej kanapie są niestety dopiero Sharan/Alhambra.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?