FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Coming home, leaving home
  • Cześć
    Dziś w menu infotainment znalazłem info o coming home, leaving home.
    Pytanie, czy i jak to się uruchamia? Na codzień to nie działa u mnie, a w systemie jest.
    Moje auto to R SB 2018, Ambition z pakietem lato, audio.  
    Rapid SB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Ambition | Szary Quartz Metalic | 17000 km | Kraków
  • z podpisu widzę, że masz to samo co ja SB-1.0 110KM w Ambition+audio, u mnie funkcja jest aktywna. Nie możesz tego włączyć z poziomu car czy setup ?  u mnie jest opcja zwiększenia lub zmniejszenia czasu świecenia świateł, może masz suwaki na 0 ?
    Rapid SB | 1.0 TSI 110KM | MY2019 | Ambition +Audio +zimowy I | Błękit Race | 66000km | Szczecin
  • Tak to wygląda w menu...

    IMG_20190611_121526_1_resized_20190612_114006589.jpg
    1984 x 1120 - 625K
    Rapid SB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Ambition | Szary Quartz Metalic | 17000 km | Kraków
  • włącznik masz na auto? znasz te warunki poniżej?

    Funkcja COMING HOME (zwana dalej tylko funkcją) automatycznie włącza światło na krótki czas po opuszczeniu pojazdu.

    Funkcja LEAVING HOME (zwana dalej tylko funkcją) automatycznie włącza światło na krótki czas podczas zbliżania się do pojazdu.

    W zależności od wyposażenia funkcja włącza następujące światła.
         Światła pozycyjne
         Światła mijania
         Lampki oświetlenia progu w lusterkach zewnętrznych
         Oświetlenie tablicy rejestracyjnej

    COMING HOME
    Światła włączają się automatycznie po spełnieniu następujących warunków.
        Włącznik świateł znajduje się w położeniu
        Widoczność w otoczeniu samochodu jest ograniczona.
        Zapłon jest wyłączony.
        Funkcja została aktywowana przed opuszczeniem pojazdu przez krótkie
        włączenie sygnału świetlnego ", Kierunkowskazy i światła drogowe.
        Drzwi kierowcy zostały otwarte - w ciągu 60 sekund od wyłączenia zapłonu.
    Światło gaśnie po 10 sekundach od zamknięcia wszystkich drzwi i pokrywy bagażnika.
    Jeżeli drzwi lub pokrywa bagażnika pozostaną otwarte, światło wyłączy się w ciągu 60 sekund.

    LEAVING HOME
    Światła włączają się automatycznie po spełnieniu następujących warunków.
        Włącznik świateł znajduje się w położeniu
        Widoczność w otoczeniu samochodu jest ograniczona.
        Zapłon jest wyłączony.
        Pojazd został odryglowany za pomocą pilota zdalnego sterowania.
    Światło gaśnie po 10 sekundach lub po zaryglowaniu pojazdu.

    OSTROŻNIE
    Nie naklejać naklejek lub innych podobnych przedmiotów na przedniej szybie przed czujnikiem, by nie pogorszyć działania funkcji lub jej niezawodności.
    Jeżeli funkcja ta jest aktywna, stanowi duże obciążenie dla akumulatora, zwłaszcza w przypadku częstych jazd na krótkich odcinkach.
    Rapid SB | 1.0 TSI 110KM | MY2019 | Ambition +Audio +zimowy I | Błękit Race | 66000km | Szczecin
  • Jak wysiadam z samochodu, to odruchowo wyłączam światła. Czyli już chyba znam przyczynę problemu. Powinienem zostawiać na auto i będzie ok.
    Rapid SB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Ambition | Szary Quartz Metalic | 17000 km | Kraków
  • A przede wszystkim poczytać instrukcję...
    :/
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dokładnie! :-)
    Rapid SB | 1.0 TSI 110 KM | MY19 | Ambition | Szary Quartz Metalic | 17000 km | Kraków
  • Cześć 
    Mam pytanie własnie odnosnie tej funkcji poniewaz dzisiaj byłem w serwisie aby aktywowali mi skalowanie zegarów lecz niestety sie to nie uda bo nie ma tej opcji wgl. Natomiast COMING HOME udało sie ,,atywować" lecz światła sie nie zapalają elektryk powiedział ze potrzebny jest kod do tego aby to wszystko zaczeło działać. I pytanko mam takie czy ktos może posiada kod aby to aktywowac? 
    Skoda Rapid Monte Carlo/SB/1.2TSI 110km/MY17/Style/ Czerwień Corrida Niemetalizowany/58000km/Rawa M.
  • Nie potrzeba kodu. Wymaga to tylko odpowiedniego wyposażenia. Aktywacja, to w tym przypadku tylko włączenie tej funkcji w BCM-ie przy pomocy np. VCDS. A co do ceremonii zegarów to nie wierzę, że w Twoim aucie się nie da. Trafiłeś na "obeznanego" serwisanta.
    Poczytaj dział VCDS.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • No skoro pracuje w autoryzowanym serwisie skody no to raczej powinien ogarniać co z czym ;p No dobra, zerknę w ten dział. (Mówił ze skoda tnie koszty i stąd też nie ma opcji które maja na przykład samochody dużo starsze typu passat itp.)
    Skoda Rapid Monte Carlo/SB/1.2TSI 110km/MY17/Style/ Czerwień Corrida Niemetalizowany/58000km/Rawa M.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?