FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Silnik 1.2 TSI 66kW - opinie, awaryjność, branie oleju, pasek, ...
  • Witam
    Mam pytanie na temat Rapida z tym właśnie silnikiem. Włąsnie go zamówiłem i oczekuje na odbiór.
    Jak wygląda sprawa z awaryjnością i żywotnością tego motoru. dają mi co prawda 4 lata gwarancji do 60000km ale i tak jestem ciekaw Waszych opini.
    Dzięki i Pozdrawiam
    Rafał
    Skoda Rapid 1.2. TSI 66kW wersja ambition MAX kolor niebieski Pacyfic
    Odbiór 21 grudzień 2015
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • @rasz stwórz sobie w ustawieniach stopke, nie bedziesz musial za kazdym razem podawać podstawowych danych swojego auta
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Mam coś takiego 
    rasz 
      co zamówiłeś. Przejechane 5,5 tys. Żadnych usterek (przynajmniej na razie). Jedyne co przeraża, to spalanie w mieście. Spalanie spada gwałtownie po rozgrzaniu silnika. Nie bierze oleju. Nie ubywa płynu w układzie chłodzenia. Po prostu na razie co do eksploatacji to tylko lać paliwo i jeździć.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Ja mam też takiego. po 1500 coś brzęczy w silniku. serwis nie wie co to jest. Nagrali i mają wysłać do Poznania. Po za tym do wymiany trzeszczący pedał gazu ale niestety ten który mieli w serwisie nie pasuje i też nie wiedzą czemu. Poza tym wszystko super. Spalanie średnie 5.0.Na krótkich trasach potrafi zejść do 4.2 -4.7
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Kupiłem dzisiaj Automoto. Robili tam testy wielu różnych samochodów gdzie porównywali dane podawane przez producenta z tym co wyszło im realnie w teście. Testowali między innymi realną moc silników i wyszło im, że silnik 1.2 TSI 90 KM, ma realną moc 103 KM :). Był to drugi najbardziej nie doszacowany silnik w teście. Czekam na samochód z takim silnikiem i przyznam, że mile zaskoczyła mnie ta informacja.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Błękitny Denim | Warszawa
  • Co prawda przejechałem od października '15 dopiero 3200 km ale generalnie można powiedzieć że raczej nie mam na co narzekać. Co do oleju - sprawdzałem po 3000 km i póki co bez dolewki, poziom dalej w normie. 
    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  • patryg życze Ci takiego bonusu od skody, pamiętaj tylko że to moc po dotarciu silnika a wiec masz duży wpływ na to ile kucyków będziesz miał jak się wszystko w silniku ułoży  
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Jako ciekawostkę podam, że na forum Octavii u osób, które pojechały na hamownię z nowymi 1,8 TSI, wszystkie wykazały moc ponad 200KM z deklarowanych przez producenta 180. Także w innych turbo benzynach moc była większa, czasami nieznacznie ale jednak.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Rick - mógłbyś rozwinąć temat? W jakim sensie mogę mieć wpływ? I co zrobić by podrasować?
  • @Ola pierwsze kilometry silnik, skrzynia, hamulce muszą się ułożyć, wzajemnie między sobą popracować trochę. Używaj samochód normalnie, bez pełnej mocy i prędkości. Styl jazdy musi być zmienny. Tj jeżeli jedziesz autostradą to nie ze stałą prędkością. Raz wolniej raz szybciej, gdy przyspieszasz to nie na max, raz mocniej raz lżej, hamowanie to samo- nie dotyczy sytuacji krytycznych. Przez pierwsze 1000 km nie przekraczaj 3500 obrotów potem stopniowo więcej. Nawet przez pierwsze 500 km 3000. Bieg zmieniaj przy trochę wyższych obrotach niż wskaźnik pokazuje np wskaźnik sugeruje zmianę przy 1800 zmień przy 2100, za Niskie obroty też nie są dobre. Oraz przez cały czas po szybkiej jeździe pozwól samochodowi ostygnąć. NP szybka jazda autostradą i zjazd na stację benzynową. Wyłączmy strat-stop niech ostygnie przez minutę. Lub zamiast takich gwałtowności to mądrzej jest ostatnią minutę jazdy zrobić bardzo spokojnie i delikatnie, od pędu auto lepiej się wystudzi.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Niedawno przesiadłem się z Fabii II 1,4 16V 85 km do Rapida 1,2 TSI 90 km. (oba nowe z salonu)
    I muszę przyznać, że Rapid w tym zestawieniu to rakieta :-)
    Przyśpieszenie jakie Fabia oferowała - najlepsze było w zakresie 3'000-5'000 rpm - było całkiem niezłe, ale trzeba było silnik wysoko kręcić, ale auto przy tym warczało jakby miało się rozlecieć.
    Do tego skrzynia miała bardzo krótkie przełożenia i jazda z prędkością ponad 110 km/h to było już nieprzyjemne doznanie.
    A Rapid TSI przyśpiesza lepiej przy 2'000 rpm.
    Ciągnie do przodu od małych obrotów lepiej niż F przy max obrotach.
    Na V biegu przy 90 km/h ma 2'000 rpm, przy 130 ma 3'000 rpm. Fajnie się jeździ i po mieście i po trasie i po autostradzie z prędkościami do 140 km/h.
    Do tego R pali o około 0,5 l/100km mniej od F.
    Pierwsze tankowanie (jazda po wioskach i po dużym mieście do pracy) 5,7 l/100km.
    Naprawdę jestem zadowolony.
  • Ja tylko dopiszę - 10300km i nadal bez dolewania oleju... Wszystkie płyny się trzymają w normie - nie ma na co narzekać :) 
    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  • Olej wymieniałem po 8tys. Do dziś przejechane 13200km. Żadnych dolewek płynów eksploatacyjnych. Nic nie cieknie, nie skrzypi. Dalej to tylko lać paliwo i jeździć.
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY16 | Ambition MAX | błekit | 32200km | Łódzkie | 6,5 l/100km w motostat
  • Zbliża się 30tys. przebiegu. Oleju ile było tyle cały czas jest.
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM | 2015 | Active | Biały | 25000km | Poznań
  • Update do spalania w rapidzie. O ile na autobanie przy 130-140 powyżej 6.5, o tyle, zmuszony dość kiepską sytuacją na A1, zjechałem na starą jedynkę, i jadąc nie więcej jak 90 poza terenem zabudowanym i zgodnie z przepisami w terenie, spalanie miałem poniżej 5 l...czy aby na pewno? komputer podając spalanie też jakieś przybliżenie robi nieprawdaż? Tak czy inaczej, 370 km zrobiłem na 1/4 baku co było dobry zaskoczeniem. Aha, przy zjeździe z A1 po ok 100 km i przejechaniu dobrych kilku km po starej jedynce, komputer wskazał mi zasięg 970 km ... no nieźle.
    Rapid SB | TSI 1.2 90 KM | MY2015 | Active Max | Granatowy | Łódź
  • Nie wiem czy ktoś się z tym spotkał ale wczoraj zapaliła mi się kontrolka "sprawdź poziom oleju", temperatura oleju oscylowała w granicach 95-96 stopni. Po słodzeniu do 88 wyłączyłem silnik i odczekałem aż schłodziło do 70, sprawdziłem poziom i było na równi z minimum. Wcześniej sprawdzałem poziom co ok 2-3tys i zawsze w połowie wskaźnika. Teraz mam 19500 zrobione i chyba będzie pierwsza dolewka (ostatecznie po schłodzeniu kontrolka zgasła) a ja nie miałem oleju więc nie dolałem, w tygodniu chyba się umówię z ASO na sprawdzenie czy może coś nie przecieka.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • Dolej oleju bo kontrolka zgasła dlatego, że otworzyłeś maskę.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Po.pierwsze po prawie 20 tyś km ubytek 0.5l to pikus, po drugie wymieniłbym olej po takim przebiegu bo już nie spełnia swoich funkcji tym bardziej ze czesc frakcji wyparowała. Był test w auto świecie, ze olej już po 20 tyś km ma tylko 30%wcześniejszej struktury. Tym bardziej ze olej 5w30 jest słaby pod względem filmu olejowego a co dopiero przy 20 tyś km
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Na razie 40 tys km i zero problemów. Na początku czasami zabrzęczał łańcuch ale od pół roku cicho...samonaprawa?
    Wymieniam olej co 15 tys.
    RAPID 1.2 TSI, 90 km, 2017, FABIA 1.4 - 2015, a była także FELICIA 1.3
    RUDA SLASKA / KATOWICE WROCŁAW
  • W tym silniku i roczniku masz raczej pasek
    Rapid LB I 1,2 TSI 90KM I MY 2016 I Ambition MAX I Błękit Pacific I 230km I 18.12.2015 I Łódź
  • Na pewno pasek.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?