FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
1.2 TSI - olej, autostrada i komunikat "Wymień olej..."

  • Taka sytuacja:
    1.2 TSI 110 KM, w komputrze serwis olejowy ustawiony na 30 tys. 2 lata - czyli LL (sam wymieniam co 15 tys - ale chcę mieć wskazanie temp. oleju w maxi dot.).
    Olej LiquiMoly 5w40 HighTech - wlany przy ok. 30 000 km.
    Przebieg początkowy ok. 43200, przed rozpoczęciem "ostrej jazdy"...
    Podróż A1 , ok. 150-170 km z prędkościami naprawdę autostradowymi (min 130 km/h , średnio ok. 140 150 czasem ciut więcej, ale bez szaleństw i osiągania v-max), temp. oleju nie schodziła praktycznie poniżej 100  stopni, maksymalne wskazanie 108-109 stopni... specjalnie sobie przełączyłem wskazania na obserwację..
    Pierwszy postój za autostradą i pojawia się komunikat "Wymień olej za 1500 km....".
    Czyżby się przypalił trochę?
    Dobrze, że to było w PL i dobrze, że się udało wrócić i zmieścić w wymaganym interwale kilometrów. Olej w domu, jutro jadę na wymianę.
    LB|1.2 CJZD 110|MY17|Ambition|
  • Komputer ocenia zużycie oleju też na podstawie ilości uruchomień i wartości termicznych w czasie jazdy. Nie ma tam czujnika jakości oleju bo by auto kosztowało fortunę, takie czujniki są niezwykle drogie i dostępne w laporatoriach. Mając audi mając ustawione na 30 tys km jak żona wyłącznie jeździła po mieście wowlalo o.oelj już po 11 tys km, w trasie nawet do 28000km, ale jazda często pod 200 km/h skracała ten dystans do 18-22 tys km. Olej zgrzany szybko w benzynie zmienia olej na ciemniejszy.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?