FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zaślepka łożyska piasty koła
  • Cześć,
    Zastanawiam się nad zamontowaniem osłony na piastę takiej jak w załączniku, co o tym myślicie?
    Pozdrawiam
    Rapid SB | 1.2 90 KM | MY15 | STYLE PLUS | Czerwone Tornado | 76 000 | Wrocław
  • A w oryginale nie masz? Czy też chodzi tylko o efekt "chromu"?
    Co chcesz osiągnąć?
    Podaj jakies bliższe namiary, co to, z czego wykonane, gdzie i za ile.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Cześć,

    Zbierałem trochę na ten temat informacji, powinno to wyglądać mniej więcej tak. W oryginale tego nie mamy. Koszt tego zalezy od wielkości i jest to około 10 zł sztuka. Myślałem o założeniu czegoś takiego tylko na przednią oś.

    Pozdrawiam
    IMG-20191021-WA0000.jpg
    768 x 1024 - 161K
    IMG-20191021-WA0002.jpg
    768 x 1024 - 128K
    IMG-20191021-WA0001.jpg
    768 x 1024 - 127K
    Rapid SB | 1.2 90 KM | MY15 | STYLE PLUS | Czerwone Tornado | 76 000 | Wrocław
  • Wciąż nie napisałeś, po co chcesz założyć takie osłony. Fabrycznie, łożyska przednich kół są zabezpieczone. 
    Na zdjęciach masz inne rozwiązanie, nie ze Skody.
    Felgi aluminiowe dają pełną osłonę, nic nie widać przez nie. Na felgi stalowe najczęściej dajemy plastikowe atrapy - i też nic nie widać. 
    Czyli nasuwa się pytanie - po co zakładać coś, czego nie widać ... No chyba że jeździsz na stalówkach i bez kołpaków.
    piasta.jpg
    720 x 540 - 328K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Może chodzi o to, by zasłonić tą "dziurę" która jest widoczna w przedniej piaście (jak własnie jeżdzisz bez kołpaków), zwłaszcza, że ma ona rdzawy kolor :P W tylnym kole jest lepiej zrobione i tak się już w oczy nie rzucza.
    Capture.jpg
    1036 x 1125 - 334K
    Rapid LB | 1.0 TSI 110KM | MY18 | Style | Szczecinek
  • Dokładnie o to chodziło by zasłonić tą "dziurkę". Nie używam kołpaków a chciłbym by nie rzucało to się tak w oczy. Mamy może jakiś inny sposób na osłone tego?
    Rapid SB | 1.2 90 KM | MY15 | STYLE PLUS | Czerwone Tornado | 76 000 | Wrocław
  • W tą dziurkę wchodzi klin od półosi od przegłubu i zabezpieczać to nie ma sensu, ta dziura jest w piaście która jest osadzona na łożysku i tyle. Odkręcasz  śrubę i wybijasz  półoś. Osłonki mają tam gdzie są łożyska igiełkowe jak w bębnach i wg mnie to wygląda wtedy jak lata 80-te. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jedna propozycja - pomalować na czarny mat. Ale to i tak jest rozwiązanie doraźne, po czasie trzeba ponownie pomalować.
    Drugie rozwiązanie - dobrać plastikowy, czarny kołpak i nasunąć na wystającą tuleję. Trzeba liczyć się z możliwością jej zgubienia - ale to tak samo jak z ryzykiem utraty klasycznego, plastikowego kołpaka.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?