FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Hala garażowa
  • Cześć,

    mój 3-letni już bliźniak Rapida, czyli Toledo IV, do tej pory stał sobie zawsze pod chmurką. Ostatnio pojawiła się jednak opcja wynajęcia miejsca w hali garażowej pod nowym budynkiem nieopodal domu. Niby super, tylko spotkałem się z opiniami, że jeżeli auto nie było wcześniej garażowane, to jak się je zacznie garażować, to szybko pojawia się korozja podwozia i karoserii. Czy w nowszych autach typu Rapid może coś takiego się wydarzyć? Będę wdzięczny za porady
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • Raczej jak będzie dalej stał pod chmurka to szybciej będzie się posuwać korozja niż w aucie garażowanym wiec nie wiem skąd takie opinie
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Kurde muszę przyznać że większych bredni nie czytałem że auto nie garażowane jak się wstawi do garażu to będzie szybciej rdzewialo.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Krąży taka legenda. Jak wiadomo w Polsce w zimie na drogi i chodniki sypie się sól. Chodzi o to, że auto, które było trzymane pod chmurką gdy zacznie być garażowane to będzie narażone na rozmarzanie i parowanie tej mazi błota pośniegowego z solą i innymi świństwami. Gdy stało pod chmurką te "świństwa" sobie ładnie zamarzały na noc, natomiast gdy auto jest w cieple to wszystko pracuje, paruje i rzekomo może powodować szybszą korozję karoserii. Taka oto teoria krąży...
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Ja podchodzę do tego tematu trochę inaczej. Hala garażowa jest dla mnie, a nie dla samochodu. To ja zima wsiadam do auta, w którym jest ciepło i nie muszę skrobac szyb. Latem nie wchodzę do auta, w którym jest ponad 40 stopni, bo stał na sloncu i w końcu padający deszcz również mi nie przeszkadza. Oczywiście dbajmy o nasze samochody, bo na to zasługują ale nie dajmy się zwariować :) Jak ma zardzewiec to bez względu na to gdzie jest garażowany, prędzej czy później to nastąpi. 
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY14| Srebrny | 60000km | Bydgoszcz
  • Tylko Hala ale teoria jest najlepszej wagi...
    Rapid LB/1.6/115km/Ambition/Czerwony/Monte Carlo/7000km/Katowice
  • Myślę, że te mity z korozją mogą dotyczyć źle wentylowanych garaży. Jak ktoś wymienił bramę w starym garażu na docieploną, szczelnie zamykającą, nie zrobił odpowiednich nawiewów i wywiewów w pomieszczeniu to zimą będzie wysoka wilgoć.
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?