FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nieprzyjemny zapach przy cofaniu
  • Dzień dobry.
    Od 3 miesięcy użytkuję rapida z 2018 roku.  1.0, moc 110 kM.  Samochód kupiłem z przebiegiem 14000 km .

    Przy cofaniu pod wzniesienie np. wyjazd z mocno nachylonego miejsca parkingowego ( podwyższone obroty silnika celem pokonania wzniesienia)  pojawia się nieprzyjemny zapach w kabinie. Można go porównać do palonej gumy, spalenizny.
    W serwisie, kiedy zasygnalizowałem ten problem, wskazano na możliwość palenia i złą technikę operowania sprzęgłem. 
    Jeżdżę samochodami od 30 lat i to jest pierwszy samochód, w którym wystąpił taki problem. W żadnym, użytkowanym przeze mnie samochodzie nigdy nie dochodziło do palenia sprzęgła.  

    Jednak oprócz wskazania na ewentualną złą technikę jazdy, wymieniono mi filtr kabinowy  na mój koszt oraz odgrzybiono klimatyzację. Przez dwa miesiące miałem spokój i o problemie zapomniałem. Jednak w trakcie ostatniego wyjazdu za miasto , problem powrócił. Źle zjechałem na skrzyżowaniu  i musiałem cofać pod wzniesienie--wnętrze samochodu wypełnił śmierdzący zapach spalenizny.

    Moje pytanie brzmi: czy ktoś z użytkowników skody spotkał się z takim problemem i jak go rozwiązał. 
    Czasem wydaje mi się, że przy gwałtownym dodawaniu "gazu" wyczuwam też ten dziwny smrodek . Nie jest to jednak regułą.

  • Też takie coś kilka razy miałem. U mnie był przy cofaniu zapach "zgniłych jaj". Zazwyczaj zdarzało się to w okresie jesienno-zimowym. Przy cofaniu pod obciążeniem (pod górę), bądź na płaskim, ale bardzo dynamicznie - manewrowanie szybkie : przód-tył, przód-tył.
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Nieprzyjemny zapach w kabinie może pochodzić z kilku miejsc.
    Pierwsze - miejski styl jazdy, krótkie odcinki, silnik nie nagrzany - pojawia się zapach benzyny (w oleju), przy jedzie w przód.
    Drugie - pęknieta, nieszczelna odma - zapach oleju, przy jeździe w przód.
    Trzecia - zanieczyszczona klima - nieprzyjemny zapach przy włączeniu klimy.
    Czwarta - zapach spalin przy cofaniu. W tym przypadku, klima przełącza się sama na obieg wewnętrzny. Tu należy sprawdzić klimę, jak zachowuje się przy cofaniu, czy faktyczne przełącza się w obieg wewnętrzny. Można samemu podczas jazdy w przód, włączyć obieg wewnętrzny, obserwować pojawienie się zapachu. Jego pojawienie oznacza brak przełączania klapki obiegu wewnętrznego.
    To są pierwsze skojarzenia przy podanych objawach.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Na 99 % to zapach przypalonego sprzęgła. Mam to samo przy parkowaniu np. na wysokich krawężnikach. Wysoki moment od niskich obrotów robi swoje. Jeździłem u znajomego Octavia 3 i przy podobnych manewrach było to samo. O cofaniu z przyczepą kempingową nie wspomnę. Także panowie z ASO chyba mają racje w tym przypadku.      
    Rapid LB | 1.0 110KM | MY18 | Active | 33000km | Warszawa
  • Palisz sprzęgło.
    Rapid LB/1.2 TSI 110KM/Ambiton/Blue Race/44 000 km
  • Odór jak z kanalizy to palone sprzęgło, nie tylko w skodzinie ;-)
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM + LPG | MY15 (albo 16) | Ambition Max | 49000 km | Katowice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?