FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
EPC i check po przejechaniu kilku kilkunastu i kilkudziesięciu km na gazie
  • Przekopałem całe forum i do końca nie znalazłem mojego problemu. Dla uzupełnienia: Skoda z 2017r, silnik 1.2 TSI 90 KM i przebieg 11000km.
    Opis problemu;
    Przed ostatnią wizytą w serwisie (105 tyś. km) miałem problem z odpaleniem autka. Silnik odpalał, falowały obroty, gasł i odpalał. Po chwili pojawił się komunikat "Awaria systemu start-stop". Na serwisie (wymiana oleju filtry regulacja itp) powiedzieli, że pojawił się błąd "wypadanie zapłonu". Błąd skasowali i w drogę. Od jakiś 3tyś. km zaczęły się inne cyrki.
    Jak zostawiałem auto w trybie automatycznego przełączenia na LPG to powtarzały się problemy z odpalaniem do tego wyskakiwała kontrolka EPC i check i komunikat o awarii systemu start-stop. Po zgaszeniu i przełączeniu na PB i wyłączeniu systemu start-stop wracało do normy. W trakcie jazdy po zagrzaniu silnika przełączałem na LPG i dalej można było jechać.
    Ostatnio zdarzyło się coś dziwnego. W trakcie jazdy zapalił się check. Przełączyłem na PB. zatrzymałem się na poboczu, zgasiłem silnik i odpaliłem na nowo. Kontrolka silnika nie zgasła ale moc była normalna i spokojnie dało się jechać na PB. Po dojechaniu na miejsce samochód stał kilka godzin i wracając zatrzymałem się na stacji i dotankowałem benzyny do pełna (była 1/2 zbiornika) i przy uruchamianiu silnika kontrolka zgasła. i do dziś się nie zapaliła (250km). Dzisiaj podpiąłem komputer (system OBD2) mi wywaliło takie błędy jak na fotce. Co to może być? Ja obstawiam coś z gazem i zastanawiam się czy do serwisu skody czy do dobrego gazownika (Gomar w Łasku)?


    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Problemy z podpaleniem moze powodować przedostający się przez podciśnienie lub wtryski gaz. Najprościej to sprawdzić w następujący sposób. Zakręcamy zawór gazowy przy butli, wyjeżdżamy gaz, przełączamy na paliwo i robiąc na nim kilka kilometrów gasimy samochód na Pb. Rano przy rozruchu sprawdzamy jak zapala. Jeśli ok, to juz wiemy co jest przyczyna. 
     Je nie wiem jak długo posiadasz instalacje ale obstawiam, ze wtryski zaczynaja padać. 
    Tak zupełnie na marginesie. W Łasku nie ma dobrych gazowników. Jeśli masz Landi Renzo to ratuje cię warsztat tej firmy. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Gaz jest od nowości. Też obstawiam wtryski do gazu. Dziwi mnie tylko np pojawiający się na wyświetlaczu komunikat o awarii systemu start-stop. Co ciekawsze ostatnio córka miała problem z uruchomieniem i dopiero po wyłączeniu kontroli trakcji udało się jej uruchomić auto
    Co do firmy Gomar z łasku jestem bardzo zadowolony z ich usług. Od około 10 lat serwisuję i nich wszystkie samochody począwszy od Nubiry a skończywszy na Seicento. Z Rapidką jeszcze u nich nie byłem. Niemniej poszukam w okolicy warsztatu LR.

    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Problem rozwiązany. Po przeszło 100 tyś. km padły wtryski od gazu. Wymianę zleciłem w firmie Gomar w Łasku. Mają autoryzację Landi. Koszt wymiany z nowymi wtryskami i regulacją to 1100zł. Na wszystko (części i montaż) dwa lata gwarancji. Po tej operacji autko śmiga jak złoto.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?