FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jaka osłona silnika do 1.6 105KM
  • Witam, ostatnio byłem pierwszy raz moim Rapidem na przeglądzie technicznym i przeszedł śpiewająco. Jedyne na co zwrócił uwagę pan diagnosta to to że nie mam osłony silnika i teraz nie wiem czy gdy kupowałem mojego Rapida to ta osłona była i w między czasie mechanik zapomniał założyć czy jak ... Dlatego tu rodzi się pytanie jaką pokrywę silnika kupić do 1.6 105KM? Załączam zdjęcie osłony która wydaje mi się prawidłowa ale nie mam 100% pewności. Z góry dziękuję za pomoc.

    Tu jest 1.6 na allegro ale wolę się upewnić przed zakupem, szkoda byłoby 2 stówki wydać na osłonę której nie użyję:

    https://allegro.pl/oferta/pokrywa-oslona-silnika-skoda-rapid-1-6-tdi-8501551429
    Rapid SB|1.6 TDI 105KM|MY14|Ambition|Grafit|150k km|Kraków
  • Swego czasu, jak przymierzałem się do doposażenia swojego 1,6 115KM w tę osłonę dowiadywałem się w ASO i cena była podobna do tej dostępnej w necie. Z uwagi na to, że dodatkowo będziesz musiał i tak dokupić bolce mocujące przy okazji zapytaj w ASO o cenę oryginału. Jeśli się drastycznie nie różni od tej na Alle to sugeruję zakup w ASO.
    Ja swoją kupiłem na podstawie "przymiarki" w salonie. Za zgodą dealera wyjęliśmy osłonę z jakiegoś superba i przyłożyliśmy u mnie. Zasadniczo pasowała. Musiałem tylko odrobinę gąbkę podciąć tu i ówdzie bo rurki nieco inaczej są prowadzone oraz zrobić podcięcie krawędzi na jakąś grubszą rurę. Jak w ASO znajdą numer dedykowanej do Twojego silnika, to powinna pasować jak ulał.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • W sumie ASO będzie najlepszym rozwiązaniem, nie pomyślałem o tym :) dzięki za odpowiedź!
    Rapid SB|1.6 TDI 105KM|MY14|Ambition|Grafit|150k km|Kraków
  • W jakim celu montować taką osłonę silnika? Z salony rapid wyjeżdża bez niej, prawda?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Estetyka, wyciszenie silnika.
    Skoda Rapid LB | 1.6TDI | 2014 | Ambition | Candy White | 165000km | Śląsk - Bieruń
  • Nawet nie wiedziałem że wyjeżdża już bez osłony ... kolega który kupił niedawno Rapida w benzynie od teściów też nie ma osłony, natomiast diagnosta powiedział że warto mieć osłonę żeby 'nie zalać, nie zachlapać silnika' ...
    Rapid SB|1.6 TDI 105KM|MY14|Ambition|Grafit|150k km|Kraków
  • Pierwsze Rapid wyjeżdżały z osłona fabrycznie zamontowana. Oczywiście mówię tu o 1,6 tdi. 
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała
  • Informacyjnie dla posiadaczy Rapida z silnikiem 1.6TDI CXMA o mocy 115KM - numer pasującej bez żadnych przeróbek osłony to 04L 103 925 AD
    oslona jest dostępna w ASO, cena bez rabatu 246zl.
    Moim zdaniem osłona głównie poprawia wizual, dźwiękowo dużych różnic nie ma.
    Polecam tez sprawdzić czy pod maska są bolce do mocowania, ja nie sprawdziłem i zamówiłem, a okazało się ze u mnie były wszystkie 4, wiec gdyby ktoś się przymierzał do montażu to 2 przednie mogę odsprzedać :) 
    Rapid LB | 1.6 TDI 115KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 70000km | Tarnowskie góry
  • Zamontowałeś? Z ASO czy z neta?
    Ja dwóch, tych dokręcanych bolców nie miałem... Ciekawe.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Z aso, na necie są tylko te z podciętym dołem, a u nas w cxma osłona ma wyglądać tak jak na załączonym zdjęciu. Wszystkie wytłoczenia pasują na przewody, wskoczyła sama na miejsce :)
    F8DA2AFD-7DC9-48CC-A291-527A6B16D5E2.jpeg
    1280 x 960 - 392K
    Rapid LB | 1.6 TDI 115KM | MY17 | Ambition | Srebrny | 70000km | Tarnowskie góry
  • Pięknie! Nie ma jak dedykowana.
    Tak jak pisałem wcześniej, ja u siebie musiałem zrobić podcięcie pod zaznaczoną rurę. Wytłoczenia pod spodem wymagały tylko delikatnej korekty i potem też ładnie wskoczyła na miejsce.
    Osłona CXMA.JPG
    1229 x 546 - 138K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Witam ja zakupilem Osłone do mojego Rapida 1.6 115 km ze  strony [wymoderowane] o numerach  04L 103 925 AD  Pasuje idealnie.

    < m > Ostrzegam...

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?