FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Awaria listwy paliwa
  • Witam,
    Przytrafił mi się taki przypadek że w komorze silnika pojawił się wyciek benzyny. I to taki solidny 1/3 baku na odcinku 2km wyparowała. Początkowo zapaliła się kontrolka epc, potem check engine moc spadła i za chwilę silnik zgasł. O zapachu w kabinie nie muszę mówić jak śmierdziało. Szczęście że nie nastąpił zapłon.
    A teraz meritum sprawy. Auto jest nie na chodzie, niestety poprzedni właściciel nie serwisował się w ASO więc gwarancja odpada. Mechanicy w okolicy różne teorie podawali co to trzeba powymieniać i jakie koszty ale za nic mi się to z cenami w internecie nie pokrywało, a jeszcze trzeba przecież robociznę policzyć. Tak że zabardzo im nie ufam. 
    Stwierdziłem że zrobię to sam. Oględziny wstępnie wskazują na problem w okolicy listwy paliwowej. Niestety listwa jest pod kolektor em i narazie tylko od boku mogłem to obejrzeć. Przewody są całe, wtryski są poniżej wycieku więc nic innego chyba nie zostało.
    Zacząłem kompletować listę części, które powinny się przydać i narazie mam tak:
    04E133320D - listwa paliwowa, w ASO 780zł. Poza ASO narazie same używki znajduję a wolał bym nówkę. Ma ktoś sprawdzone źródło, gdzie mogę kupić nową listwę? Może być na PW. 
    036129717E uszczelki kolektora
    - nie potrafię rozpoznać jakie uszczelki między listwą a wtryskami potrzebuję?
    - czy są w tym układzie jakieś jednorazowe połączenia, które musiał bym kupić zawczasu?
    -pytanie może głupie ale ten układ się sam odpowietrza? Raz kiedyś tylko grzebałem przy listwę i wtryskach ale to był stary diesel i trzeba było ręcznie to zrobić, tyle że tam był dostęp do wtrysków bezpośredni a tutaj nie ma wcale w zasadzie.
    Czy ma może ktoś jakiś manual serwisowy do tego silnika?

    Z góry przepraszam za haos i dużą ilość pytań. Ale jak mi tą benzyną wylało to jechałem z dwójką dzieci w fotelikach i mam nerwy na myśl co by było jak by się to wszystko zapaliło. 
    Seat Toledo/ 1.2 Tsi
    90km/ 2016/ reference/ bordowy/ 80kkm/ Czeladź
  • Zanim zaczniesz wymieniać pół auta to na spokojnie spróbuj zlokalizować wyciek. Podnieś maskę i przekręć kluczyk do pozycji z zapalonymi kontrolkami. Jak problem jest przed pompą wysokiego ciśnienia to go zobaczysz. Jeśli za nią to wyciek pojawi się po zapaleniu silnika. 
    Obstawiam pęknięty wężyk przed pompą wys. ciśnienia. Później są już tylko rurki metalowe więc to mniej prawdopodobne.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • Może ci się jakiś gryzoń wgryzł?...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Gumowe węże są całe (chociaż bułkę i patyczki znalazłem pod maską).
    Wyciek jest za pompą gdzieś pod kolektorem.
    Wszystkie połączenia tam już są metalowe dlatego narazie szczelam że to listwa. Jakieś uszczelnienie lub pęknięcie. W sobotę będę rozkręcał to się dowiem. 
    Seat Toledo/ 1.2 Tsi
    90km/ 2016/ reference/ bordowy/ 80kkm/ Czeladź
  • A czasem nie będzie to problem który dotyczy śrub listwy paliwowej które lubią się poluzować i jest wtedy problem z paliwem. kiedy ktoś na fb grupa skoda rapid polska pisał że przy przebiegu ok 160 tys wyskoczyła taka awaria i zaczęło lać paliwem po silniku. Ewentualnie wymieniałem filtr powietrza od silnika i czasem to nie od tego czasu czuć paliwo jeśli tak to może być pęknięty ułamany kruciec od odmy.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Powiem że znalazłem tą grupę na Fb a tam przypadek, który z góry odrzuciłem a mianowicie pęknięcie metalowej rurki paliwowej przy 50 paru tys. przebiegu. U mnie niestety to nie to, ale widać się zdarzają takie przypadki. 
    Seat Toledo/ 1.2 Tsi
    90km/ 2016/ reference/ bordowy/ 80kkm/ Czeladź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?