FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana anteny
  • Witam,

    chodzi mi ostatnio po głowie pomysł wymiany anteny dachowej na antenę SIRIO TRIFLEX (taką np. http://www.konektor5000.pl/index.php?p234,sirio-triflex-antena-3-zakresowa-cb-fm-gsm-dyskretny-wyglad-jak-antena-fm). Antena służyć miałaby do CB radia i jako zwykła radiowa. Mam jednak pewne wątpliwości co do samej jej instalacji. Może ktoś zmieniał w swoim aucie już antenę i mógłby pomóc?

    1. Antena TRIFLEX nie ma wzmacniacza, choć jest ok. dwukrotnie dłuższa od oryginalnej - czy może to powodować znaczące osłabienie odsłuchu radia FM lub generować jakieś dziwne błędy na wyświetlaczu - jeżeli tak, to jaki wzmacniacz mógłbym w ramach rekompensaty zamontować?
    2. Czy dłuższy bat może powodować odkształcanie się dachu (opór powietrza)?
    3. Czy w Rapidach jest standardowy otwór na antenę - chodzi o to, aby nowa antena pasowała do otworu pod względem stopki, uszczelki; zakładam, że jakąś przejściówkę do samego wtyku anteny będę musiał dorobić.
    4. Oryginalna antena ma prostokątny przekrój stopki, TRIFLEX ma okrągły - czy po wymianie może zostać jakiś ślad innego odcienia lakieru, zakładając że stopka Triflexa jest mniejsza?
    5. Czy antena oryginalna ma wtyk RAKU2?
    6. Czy są może jakieś inne "ale" których teraz nie zauważam (trudność w dojściu do anteny, gwarancja itp.)?

    Będę wdzięczny za porady :-)
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia
  • W modelu 2016 jest jakiś inny sposób mocowania anteny, zamiast nakrętki sześciokątnej jest krzyżowa blaszka ze śrubką. Prawdopodobnie dziura w dachu ma kształt rombu.
           
    Toledo IV | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Reference | Corrida Red | 13000km | Gdynia

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?