FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kontrolka płynu do spryskiwaczy
  • Czy da się vcdsem wyłączyć kontrolke niskiego poziomu płynu do spryskiwaczy
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Tak
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • To napisz jak możesz jak to wyłączyć 
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Motomaniak  1989 Da się włączy ale jak nie masz czujnika to co ci to da. Musi być czujnik w zbiorniczku. Ja dokładałem osobiście. Jak nie masz spryskiwaczy lamp to nie ma też czujnika.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • @motomaniak1989 

    Jeśli ogarniasz podstawy VCDS to:
    (17) Instruments -> Coding -> Long Coding Helper -> (nie pamiętam który BAJT ale któryś z pierwszych) -> należy ZAZNACZYĆ/ODZNACZYĆ (w zależności czy chcesz włączyć/wyłączyć tą opcję) BIT o opisie "Washer fluid level sensor" -> wyjść i zaakceptować kodowanie
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • @maciektsi jesli nie masz czujnika to co chcesz żeby ciągle wyświetlało uzupełnij płyn. 
    @motomaniak1989 a dlaczego to chcesz wyłączyć?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • @gluszke20 ja tylko napisalem koledze sciezke gdzie to jest. Ja nic nie chce wlaczac wiec nie wiem po co komentujesz
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • motomaniak1989 powiedz coś więcej zakładałeś czujnik poziomu?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • maciektsi dzięki za info
    gluszke20 ja nic nie zakładałem jest fabrycznie, po prostu ten chce wyłączyć to bo te pikanie jest denerwujace ot co a tak nie bedzie zadnego komunikatu.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • @Motomaniak1989 to jaki sens ma mieć  czujnik poziomu skoro to wyłączysz komunikat?  
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Myślę,że każdy ma prawo w swoich czterech kółkach zrobić małe zmiany, powodujące jego jeszcze większe zadowolenie z użytkowania. Jak kupiłem 4 kółka z jakimiś tam czujnikami (bo były w wyposażeniu), a po czasie stwierdziłem, że ich nie będę stosował, bo coś... to jak mam możliwość ich deaktywacji, to to robię. Proste. 
    Klasyczny przykład - system Start-Stop.
    Co do deaktywacji. Można to poprzez VCDS. A jak by wyglądała sprawa odłączenia wtyczki przy czujniku i jej zmostkowania? Chodzi o podanie na stałe sygnału do kompa, który by informował (poprzez zwarcie) o właściwym poziomie płynu w zbiorniku.
    Chociaż dla mnie prościej i szybciej jest raz na kilka miesięcy dolać płyn i mieć spokój.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Ja nie prosiłem by mieć taki czujnik był to jest po prostu dużego tego płynu idzie bo co ileś prysniec na szyby idzie też na lampy A jak jest brzydka pogoda to dużo płynu idzie i potem te pikanie denerwuje.
    Wolał bym się skupić na wyłączeniu tego komunikatu o niskim poziomie płynu.

    Pewnie by można bylo jakoś zmienić częstotliwość prysniec na lampy? Ale docelowo wolał bym 
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Może przez VCDS da się wyłączyć pikanie, a pozostawić kontrolkę o braku płynu na desce rozdzielczej
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • @Motomaniak1989  Można wyłączyć tylko całkowicie komunikat wraz z dźwiękiem. Gdzieś pisali że można zmienić co ile myć szyb mają myć się lampy.
    Spróbuj tego https://youtu.be/JbWovrVEeuE
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • A jak to wyłączyć bo dwa sposoby próbowałem i nic nawet według kolegi @maciektsi u mnie tej pozycji co pisałeś nie ma w żadnym bajcie.
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • @gluszke20 to co przeslales nie działa akurat u mnie musi inny sposób na zmianę częstotliwości mycia lamp
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • @motomaniak1989

    Ostania cześć to kodowanie.
    – Modul 09 – Central Electronics
    – Coding 07 – Long Coding Calculator
    – Byte 14 – Bit 2 Washer Fluid Level Sensor installed – przełączyć z 0 na 1 (postawić przysłowiowego ptaszka D

    Czyli Ty musisz mieć bez przysłowiowego ptaszka. Dziękuję.

    Ps. Spróbuj tego może to zadziała. Ale zanim zaczniesz zapisz sobie obecne kodowanie aby w razie awarii powrócić do obecnego.

    Ustawienie spryskiwania xenonów ZA KTÓRYM RAZEM po przytrzymania manetki*

    1. STG 09 (Bordnetz) auswählen
    2. STG Zugriffsberechtigung -> Funktion 16
    3. Freischaltcode 31347 eingeben
    4. STG Anpassung -> Funktion 10
    5. (1) Windshield wiper-Anzahl Bestaetigungen Frontwaschanlage pro SRA Aktivierung auswählen
    6. Wert entsprechend nach Wunsch anpassen
    7. Defaultwert: 5 *
    • ustawione na 5 (co 5 te spryskanie dłuższego przytrzymania na 1.5sek)

    Ustawienie ZA KTÓRYM RAZEM powiązane jest z czasem ustawienia ilości SEKUND

    Jeżeli mamy ustawione przytrzymanie np. na 2 sekundy, każde krótsze spryskanie szyby nie jest wliczane do sprysku xenonów, dopiero kolejne przytrzymanie ustawioną ilość czasu powoduje naliczanie ZA KTÓRYM RAZEM

    U mnie ustawione jest akurat czas 1,5sek i co 3-cie spryskanie.

    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Przy Full ledach jest ta sama kombinacja?
    Rapid SB| 1.4 CZCA 132 KM | MY17| Emotion Plus| Szary Quartz| 71000km| Pszczółki
  • Nie wiem. To jest z Octavii 3. Spróbuj. Kodowania z o3 pasują też w rapidkach i na odwrót.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Ja ostatnio sobie dokładałem czujnik plynu spryskiwaczy 
    Rapid LB | 1.0 CHZ | MY18 | Ambition | Czerwony Velvet Metalizowany | 40000km | Balin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?