FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Radio Swing bluetooth
  • Witam,
    od pewnego czasu jeżdżąc swoim rapidem stwierdzam pewien problem z w/w radiem. Mianowicie kiedy mam telefon połączony przez bluetooth i leci muzyka z aplikacji (w tym przypadku jest to Tidal, na Spotify tego problemu nie ma) w głośnikach słychać takie chamskie trzaski. W momencie kiedy miałby 'uderzyć' bas jest takie z głośnika pierdnięcie. W ustawieniach radia miałem włączony 'wirtualny subwoofer'. Po wyłączeniu tej opcji problem ustąpił, jednak to dla mnie nie jest rozwiązaniem gdyż chciałbym mieć w pełni sprawne radio i czysty dźwięk. Rozłączyłem na stałe telefon z radiem i później parowałem od nowa. Podobnie zrobiłem z aplikacją, usunąłem i instalowałem od nowa, nie pomogło.
    Czy spotkał się ktoś może z takim problemem? Jest jakieś lekarstwo na to?
    z góry dziękuję za odpowiedzi,
    pozdrawiam
    Rapid SB/ 1.0 tsi 81kw/ 2018r/ Ambition/ Szary Metal/ 15tys./ Płock
  • Witam.
    Jestem nowy i mam pytanie jak połączyć RADIO SWING z telefonem za pomocą blutooth. Czy do wejścia AUX podłączam zewnętrzne blu i łącze telefon z nim i radio ma w pamięci telefon, czy radio ma w sobie odtwarzacz blutooth? Skoda 2013
    Rapid LB|1.2CBZA|2013|Ambition|Szary Metal|81tys|Kraków
  • Masz na przyciskach phone? Jeśli nie to nie uda się połączyć telefonu z radiem pozdrawiam.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Nie, nie mam. Natomiast mam przycisk telefonu na kierownicy wielofunkcyjnej, więc może jakiś zewnętrzny bluetooth i radio zczyta . Spróbuję się pobawić
    Rapid LB|1.2CBZA|2013|Ambition|Szary Metal|81tys|Kraków
  • Nic z tym nie zrobisz.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Ok, dzięki bardzo
    Rapid LB|1.2CBZA|2013|Ambition|Szary Metal|81tys|Kraków
  • A jak już tak bardzo chcesz słuchać rozmowy na radiu to kup transmitera FM. Wtedy ustawiać odpowiedni kanał i w głośnikach samochodowych słychać rozmówcę a i można by pomyśleć żeby zamontować mikrofon w oryginalnym miejscu koło schowka na okulary.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Generalnie ten starszy swing w rapidach obsługuje bt, ale jeżeli teraz go nie ma więc pewnie nie ma ani mikro pod niego ani nic. Zostaje więc, albo dołożyć fabryczny moduł bt i mikrofon, albo jakiś transmiter lub odbiornik bt na auxa, albo zmienić na radio z wbudowanym bt i wszystkimi tymi bajerami.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • Moim celem jest rozmowa normalnie z poziomu siedzenia za kierownicą bez zestawu głośnomówiącego czy istnieje taka możliwość? Mam taki transmiter badziewny jeszcze z czasów Fabii taki odbiorniczek bluetooth - owszem idzie słyszeć rozmówcę, ale nie da się rozmawiać. Czy są takie bajery w internecie jakiś mikrofon z blutoothem czy pozostaje albo przestrajanie radia na bluetooth albo zakup zestawu trochę drogiego?
    Da się to zrobić po Januszowemu?

    Rapid LB|1.2CBZA|2013|Ambition|Szary Metal|81tys|Kraków
  • To chyba tak najtaniej i najbardziej po januszowemu , to było by szukać jakiegoś transmitera z wbudowanym mikro i funkcją głośnomówiącą. Tylko czy rozmówca będzie nas dobrze słyszał to już znak zapytania. Myślę, że taką najpewniejszą opcją, ale nie najtańszą jest albo dokładanie oryginalnego bt z osprzętem, albo jakiś zestaw głośnomówiący.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM |MY14| Ambition MAX | Pacific Blue | 175000km | Olsztyn/Bydgoszcz
  • Myślę że prostszym rozwiązaniem ale droższym jest montaż radia już z wbudowanym bluetoothem ;) ale i tak pozostaję montaż micro jeśli go fizycznie jeszcze nie masz...
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYA/Chip 136KM / MY2015 / Elegance Max / Srebrny / 112K / BIelsko-Biała

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?