FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Swap Silnika :D
  • Temat mnie nurtuje bo nie ukrywam że gdzieś w głowie siedzi pewien pomysł, i Pytanie czy ktoś z was próbował ma jakieś wiadomości jaki silnik podejdzie, czy są to duże koszta. Piszcie swoje uwagi i zapytania.
    Może ktoś zrobił swapa  może dać podać trochę wiadomości na ten temat.
  • samochód sam w sobie jest chyba zbyt świeży żeby dużo takich eksperymentów było.
    Na pewno jakiś swap da się zrobić ale żeby to było opłacalne to nie jestem przekonany.
    sama wymiana EA111 na EA211 to wymiana połowy bebechów w samochodzie.
    zmiana 1.2 na 1.4 bezsensowna.
    wymianę na 1.0 raczej nikt o zdrowych zmysłach nie rozważa.
    może jakiś sens miała by zmiana 1.2 MPI na 1.2 TSI ale tu z pewnością też będzie dużo roboty.
    ew, że marzy ci się jakiś 2.0 to może gra warta świeczki ale to będzie rzeźba na miarę Michała Anioła (do tego może jeszcze skrzynia biegów? :D)
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Taniej kupić 1.2 TSI ea211 i zrobić go samym programem na 150 KM , najtaniej wychodzi. 
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Bardziej chodzi o wymianę 1.0 na silnik z grupy waga ale z audi 2.0 tfsi :D
    Trochę poszperałem i wsadzenie 2.0 nie jest aż takim problemem, oczywiście łączy się to ze spawaniem nowych łap, wymianą wydechu, zawieszenia i hamulców. 
    Największy problem to wiązka elektryczna, skrzynie już mam bo w aucie siedzi 7 biegowe dsg i wytrzymuje moment 500nm, więc można z mocą walczyć 
  • jak się ma hajs to można różne ciekawe rzeczy robić ;]
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?