FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Płyn hamulcowy
  • Ile potrzeba płynu hamulcowego do wymiany? 
    Powinien być dot 4 ?
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • W rapidce mieści się 1.19 litra tak podali w salonie niby dot 4 ale mechanik też mówił mi o dot 5.1 albo dot 5 plus. Po nowym roku właśnie czeka mnie też wymiana.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska
  • Skoda zaleca do Rapida tylko nowy, oryginalny płyn hamulcowy N.052.766.Z0 wg US-Norm FMVSS 571.116, DOT 4 oraz według VW normy 501 14.
    Do układu hamulcowego ma wejść 1,15 l płynu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Szczerze mówiąc nawet nie słyszałem o DOT 5 plus (o 4 plus owszem)
    sam jeżdżę na DOT 5.1 od Brembo - jest ok.
    Był -> [Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition | Łódź | >180 tyś km]
  • Dokładnie DOT 5 jest oki ale jeśli ktoś nie korzysta z hamulców ponad "normę" to jest to bez sensu
    Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • Nie DOT 5, bo to płyn na bazie sylikonów,
    tylko DOT 5.1
    No i  jaka jest "norma" korzystania z hamulców? :D

    Z upływem czasu temperatura wrzenia płynu spada,
    jeśli robisz 60 tyś km w rok i zmieniasz płyn to nie jest wielki problem,
    ale robiąc ten dystans w 5 lat, to w drugiej połowie tego okresu jeździsz na coraz gorszym płynie.
    Nie zdarzyło Ci się zagotować płynu?
    Mnie się zdarzało, choć akurat nie w Rapidzie ;)
    Różnica w cenie niewielka, nie widzę sensu oszczędzać..
    Był -> [Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition | Łódź | >180 tyś km]
  • No w Rapidzie niee
    Toledo LB I 1.4 TSI 122KM I 58000km I Cerkiewnik
  • Znalazłym płyn hamulcowy  ponieważ jestem przed wymianą i ATE SL spełnia  FSVV116 DOT 4 na korku zbiorniczka też pisze DOT 4 czy polecacie inny.Nie mam ESP tu
    Tylko ASR.
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Ja mam Textar zwykły DOT4 i skoro tu piszę, to znaczy że jeszcze żyję, czyli R hamuje dobrze :D A tak serio, to wszystko działa jak na oryginalnym, czy to ABS, czy ASR, czy ESP.
    @karo00, moim zdaniem musisz mieć ESP.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Masz racje jest ESP kod wyposażenia 1AZ
    Rapid 1,2 tsi 90 km | LB |MY2016,| Ambition | Topaz | 17500 km
  • Witam. Około 1tys. km temu wymieniłem płyn hamulcowy ATE SL. 6 DOT. 4 i przy dłuższej jeździe ok. godz. w tych letnich temp. zew. skrzypi mi sprzęgło? Płyn jest pomiędzy min. a max. Na "zimnym silniku" jest cisza. Czy to jest normalny objaw? Jeździć i się nie przejmować? Co to może być?
    Rapid SB | MY16 | 1.2 TSI 110KM
  • W stopce masz rocznik 16. A jaki masz przebieg?
    Pojęcie "skrzypienie sprzęgła" jest bardzo szerokie (czy niejednoznaczne). W R jest hydrauliczne przeniesienie napędu sprzęgła. Ale co powoduje skrzypienie i w którym momencie? Możliwości jest więcej, bez bliższego czy bardziej szczegółowego opisu trudno coś powiedzieć więcej.
    - na postoju, na wolnych obrotach, wewnątrz - na zewnątrz, w komorze silnika, przy wciskaniu - puszczaniu sprzegła, ...
    Im więcej - tym lepiej.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Przebieg 65tys. Po dłuższej jeździe słychać skrzypienie na postoju, na wolnych obrotach, w czasie jazdy, na zewnątrz, w komorze silnika, przy wciskaniu i puszczaniu sprzęgła. Biegi wchodzą dobrze. Może to być wysprzęglik? I czy płyn hamulcowy jest tego przyczyną? Dodam, że to była pierwsza wymiana płynu od nowości.

    Rapid SB | MY16 | 1.2 TSI 110KM
  • Miałem Grande Punto w dieslu i na ciepłym też sprzęgło skrzypiało, jeździłem długo aż sprzedałem i widuję auto jeździ dalej.
    Skrzypienie pochodziło od miejsca gdzie wysprzęglik naciska łapę.
    Rapid SB 1,2 TSI CBZB 77kW (105KM) |Ambition Max MY 2014, 142000 Km. Wejherowo

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?