FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Jak przymocować matę pod pokrywą silnika
  • mam od niedawna Rapid SB z 2016 roku. Mata wygłuszająca pod pokrywą silnika jest częściowo zamocowana na taśmę !
    Mam dodatkowe spinki ale nie wiem jak je zamocować od strony szyby. Czy może ktoś zamieścić zdjęcia mocowania maty (od strony szyby) ?
    Rapid SB, 1.2TSI, 2016
  • czyli maska pokiereszowana była :D
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Warto dołączyć fotkę.
    Mata wygłuszająca pokrywę silnika jest mocowana plastikowymi spinkami na obwodzie (9) + 2 w środku. Wzdłuż krawędzi równoległej do szyby nie ma spinek - są tylko 4 klapy/zakładki, które wsuwa się za metalową krawędz wzmocnienia klapy. Po wsunięciu klapy - zakłada się wszystkie spinki i mata trzyma.  
    mata.jpg
    700 x 394 - 75K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Dzięki za opis. Wiem teraz więcej
    Rapid SB, 1.2TSI, 2016
  • jercen w zasadzie wyczerpał temat; dla kompletu foto "zamontowanej":
    mata_maska.jpg
    1655 x 1080 - 231K
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • Jak klapa jest wygłuszona, to warto od razu zaraz pod górną krawedzią przykleić gumowy profil "D" samoprzylepny. Daje to trochę mniejsze zanieczyszczenie klapy i silnika w górnej części komory.
    Sam mam profil (chyba 15 mm), który również amortyzuje klapę przy zamykaniu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?