FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Piszcząca szyba przy opuszczaniu
  • Witam. 
    W moim R przy przebiegu ~35 000 / niecałe 3 lata zaczęła piszczeć szyba kierowcy.
    Dokładnie to przy opuszczaniu i podnoszeniu - strasznie głośny pisk występujący tylko w ciepłe dni.
    Diagnoza - podnośnik szyby.
    Czekam na wymianę gwarancyjną. 
    Ktoś z was coś takiego spotkał w Rapidzie ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • A nie piszczy w prowadnicach? Mi piszczalo w upał, trochę białego smaru i cisza.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja zauważyłem tylko że szyba ma duży luz między uszczelkami gdy jest otworzona do jakiejś wysokości
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • @PinkFloyd piszczenie słychać w obszarze klamki wewnętrznej delikatnie poniżej jej.. Diagnoza - podnośnik. Ponoć smarowanie mechanizmu podnośnika daje mizerny efekt.. Czekam na wymianę mechanizmu. 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Mi w każdym aucie grupie vag po czasie piszczalo w upal i to bardzo donosnie i to nawet bardzo. Szybę opuszczalem w rog dolny rurka z białym smarem i ciszana 2 lata. Prowadnice plastikowe w szynach są tak.mizernie smarowane ze glowa boli. Lepiej zdjąć poszycie i smarować. Jak maja mi grzebać partacze  aso to dziekuje, chyba ze to poważna awaria. Resztę robię sam jak da rade zrobić bez wymiany czesci. Tak samo szum w szybach zrobiłem w 30 minut a koledze walczą juz z. 3 miesiące i nie wiedza co i jak :)

    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @PinkFloyd też mi temat znany z Octavii :) natomiast tutaj idzie podnośnik na gwarancji. Po gwarancji będę smarował jak coś się będzie działo :) 
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Albo się mylę, albo mechanizm podnośników jest w wielu modelach od Skody po prostu ten sam. Stąd takie same dolegliwości. W Fabii miałem piszczenie po latach użytkowania, w Rapidzie z czasem też będzie występować pewnie...
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • Mechanizm wymieniony - szyba nie piszczy.
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Wczoraj u mnie zaczęło może nie piszczeć ale trzeszczeć, skrzypieć tylko przy opuszczaniu szyby kierowcy. Przy podnoszeniu jest ok. Przy okazji zauważyłem,  że po stronie kierowcy przy całkowitym opuszczeniu szyby jej rant najbardziej oddalony od przodu samochodu wystaje ponad dolne uszczelki, nie chowa się cały. Natomiast po stronie pasażera szyba jest ładnie schowana całkowicie. Czy też tak macie, czy to tylko u mnie?
    Rapid SB | 1.0 TSI 95KM | MY18 | Ambition | Srebrny Brillant Metalizowany | 49200 km
    Fabia HB | 1.2 HTP 12V 64KM | MY05 FL | Classic+ | Srebrny Metalizowany | 265000 km
  • ile jest gwarancji na taki siłownik? 2lata?
    maciektsi, miałeś wykupioną przedłużoną gwarancję? 
    na ile wyceniona jest taka wymiana?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM | MY17? | Ambition I Race Blue | Tychy
  • W jaki sposób nasmarować prowadnice? 
    Czy trzeba ją całkowicie zdemontować do nasmarowania? Bo po zdjęciu boczka plastikowego drzwi nie widać nic oprócz silniczka. 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa
  • Do wejścia do komory drzwi potrzebujesz jeszcze zdjąć czarną plastikową zaślepkę (wystarczy kleszczami pociągnąć energicznie za wystający zaczep) a z drugiej strony jest głośnik. Po jego zdemontowaniu (pierwszy raz jest trochę nietypowo, fabryka daje najczęściej nity zrywalne) masz dalszy dostęp do komory. To jest potrzebne przy pracach z wiązką elektryczną kabli czy wygłuszaniu drzwi.   
    PS> Czym zamierzasz przesmarować prowadnice?
    Niektóre spray'e posiadają dłuższy wężyk, by środek zaaplikować w mniej dostępne miejsca. Wtedy można próbować bez demontażu tapicerki, tylko przy opuszczonych szybach. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jercen dzięki 
    Rapid SB I 1.2 TSI 105KM I MY15 I Ambition Max I Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?