FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Stuki w przekładni przy odbijaniu kierownicy w lewo
  • Witam. Jestem właścicielem Skody Rapid TSI 1.2 Liftback 2016r. 50 000km.Występuje u mnie ciekawe zjawisko w postaci stuków przy odbijaniu kierownicy z powrotem w lewo. Zjawisko to występuje przy niskich temperaturach. Powyżej 10 stC lub dłuższej jeździe (jak się auto rozgrzeje) stuki zanikają. Podjechałem do ASO  w Katowicach. Stwierdzono, że nie ma żadnych luzów, wspomaganie sprawne, nie ma również luzów na końcówkach drążków układu kierowniczego, krzyżak kolumny kierownicy również sprawny, a ze zbiorniczka odpowiedzialnego za smarowanie układu brak wycieków, sucho jak pieprz. Ostateczna diagnoza to feler w tych autach w okolicach przekładni czy maglownicy, dokładnie nie pamiętam, który ponoć w tej wersji Rapid występuje w 30% ,oraz to że nawet wymiana na nową oryginalną część za ok 3000zł nie daje w 100% szansy że taki niby feler się nie pojawi znowu. ASO zaznaczyło że nie wpływa to na bezpieczeństwo jazdy. Jestem wyczulony na jakie kolwiek dziwne odgłosy w samochodach i jest to mega wkur....ce. Z ciekawości chciałem się dowiedzieć czy ktoś ma lub miał taki przypadek, jakie ewentualnie zalecenia bo mam wątpliwości.  D
  • Sprawdź pod autem wszystkie śruby mocujące sanki do nadwozia.
    I śruby mocujące przekładnie kierowniczą do grozi/podwozia.
    W niektórych egzemplarzach potrafią się delikatnie poluzować.
    W Fabii i Rapidach się to zdarza.
    Rapid SB / 1.2 CBZB 105KM / MY 14 / Style Plus / Biały Candy / 87000 /Łódź
  • Witam. Ja też zauważyłem coś dziwnego u siebie. Myślałem, że to jest po wymianie tarcz i klocków, ale tam jest wszystko ok. Cofając podczas parkowania przy kołach skręconych w prawo gdy wyhamowuję, słychać taki pojedynczej głuchy stuk, ale taki jak metal o metal. Nie zawsze jest, ale jak chciałem pokazać mechanikowi to na jakiś czas ustało, lecz czasami pojawią się. Czy to też mogą być te śruby mocujące? Jak ktoś coś wie na ten temat to proszę o podpowiedź. Pozdrawiam.
    Rapid LB/1.2 CBZA 85KM/MY14/Ambition/Srebrny/119600/Siedlce
  • Sprawdź,tak jak napisałem wyżej
    Nie są to luzy w zawieszeniu
    Rapid SB / 1.2 CBZB 105KM / MY 14 / Style Plus / Biały Candy / 87000 /Łódź
  • Witam. Czy udało się rozwiązać problem ? U mnie słychać stukanie na nierównościach. Zawierzenie jest OK. Podobno maglownica tak stuka. Irytujące to jest.
    Rapid LB|1.2TSI 86KM|MY14|ACTIVE-MAX|Biały|24 000|Płońsk
  • Witajcie, mam podobny problem, który nasila się w chłodniejsze dni. Rozwiązanie tego problemu jest proste i relatywnie tanie (choć jeszcze tego u siebie nie zrobiłem i nie mogę wypowiedzieć się o jego efektach), tj. wymiana poduszki mocowania skrzyni z lewej strony, czyli tej, z której nam stuka. Dam znać w najbliższym czasie o rezultatach.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 120KM| MY15 | Style+ | Zielony Ralye Green | 92000 km | Warszawa
  • @piejaque daj znaka jak wymienisz
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?