FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Pakiet TV Canal+ Entry+

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Przechowywanie opon. Stojak.
  • Witam serdecznie,

    jakiś czas temu kupiłem  stojak na opony, poniżej na zdjęciach - bardzo stabilny, można regulować stopień nachylenia punktu podparcia opony. 
    Do tej pory przechowywałem na nim tylko opony, jednakże zamierzam zakupić komplet felg stalowych i trzymać zimowe oraz letnie opony razem z felgami. W necie poczytałem trochę na temat przechowywania opon/kół -  nie jest wskazane przechowywanie opony założonych na felgi w pozycji pionowej.

    Jak to się ma do takiego stojaka, czy opony mogą się w jakiś sposób odkształcić? 
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • Dla mnie jest to oszczędność miejsca, ale zawsze małe ryzyko odkształcenia profilu. Bardziej nadaje się do większych ilości opon/kół. Może rozwiązaniem by było co kilka tyg. obracanie koła na takim stojaku o np. 90 st. 
    Sam mam opony mocowane na płasko na ścianie, na haku. W tym układzie nic nie naciska na oponę.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • jakie wy te opony trzymacie? 15? toż to tanie jak barszcz.
    nic tylko położyć jedną na drugą i przeczekać sezon i raz na 2-3 miesiące kopnąć kiedy chcesz się dostać do pozostałej części piwnicy.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice
  • Mullrof, tutaj nie chodzi o koszty opon , tylko o porządek w piwnicy - lubię mieć wszystko elegancko poukładane :)
    Do tej pory na tym stojaku przechowywałem same opony, które tak, jak napisał jercen co jakiś czas obracałem, aby uniknąć odkształcenia. Ehh, zawsze mogę położyć deski i ze stojaka zrobić regał :(
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90 KM | MY17 | Ambition MAX | Czerwony RIO metalizowany|| 67 000 km | Wrocław
  • Ja mam powieszone na hakach całe koła. Nie ma problemu z obracaniem. Każde koło wisi za felgę i spokój
    Rapid LB | 1.0 DKRC 110KM | MY19 | Ambition+Audio+Sunset | Szary Quarz | Osiek nad Wisłą
  • Ja mam taki stojak na koła w garażu stoi w kącie.https://allegro.pl/oferta/stojak-na-opony-kola-felgi-wieszak-na-4-kola-yato-9037724099 można by nawet zamontować kółka aby był do przesuwania. 

    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?