FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid szarpie przy puszczaniu sprzęgła (ale nie zawsze)
  • Witam

    auto: Skoda Rapid Spaceback z 2015
    silnik: 1.2 TSI 110KM

    Przy puszczaniu sprzęgła czasami zdarza się, że autem mocno szarpnie. Występuje to jakieś raz na 10-15 razy. Szczególnie daje się we znaki gdy silnik jest zimny lub jest zimno na dworze. Najczęściej występuje przy ruszaniu, na 1 i 2 biegu, bardzo rzadko na 3, nigdy nie odczułem na 4 i 5.

    Sprzęgło puszczam powoli. Jak ruszam szybko z pod świateł i puszczę szybciej to nie zawsze szarpnie.

    Co może być przyczyną?

    Pierwsza myśl to sprzęgło - zużyta tarcza i docisk - ale gdyby tak było to bieg raczej nie miałby znaczenia i działoby się tak za każdym razem.
    Gdzieś czytałem, że może to być zapowietrzony układ od pedału sprzęgła- to by wyjaśniało wpływ temperatury. Ale jak to sprawdzić?
    Jak byłem na wymianie oleju (w czerwcu) to mechanik powiedział, że to mogą być świece - zostały wymienione ale nic nie pomogło.

    Miał ktoś z was podobną sytuację?

    Karol
  • Mi czasami sprzęgło szarpnie ale przy zmianie z 1 na 2 podczas wciśnięcia sprzegla
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?