FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wymiana baterii pilota
  • Pilot do Rapida - foto 1:
    Zasilanie stanowi jedna bateria CR2032, 3V. Biegun "-" skierowany do środka pilota.
    Dioda kontrolna, przy naciśnięciu przycisku powinna świecić (mrugać). Jeżeli nie świeci, należy wymienić baterię. Czasem można obserwować zmniejszanie się odległości, z której pilot otwiera samochód. To też sygnał do wymiany baterii. Przy rozładowanej baterii zawsze można kluczem otworzyć drzwi kierowcy. Następnie tym samym kluczem można uruchomić silnik. Stan baterii nie ma wpływu na pracę samochodu. Warto raz do roku sprawdzić stan działania jedynego zamka w drzwiach kierowcy, na wypadek nie otwarcia pilotem samochodu.
    foto 2:
    Wsuń śrubokręt przy otwartym kluczu pod zatrzask i odbezpiecz pokrywę baterii. Śrubokrętem podważ baterię i wyjmij ją.
    Przy wymianie baterii, po jej wyjęciu, należy koniecznie nacisnąć dowolny przycisk pilota. Chodzi o reset pilota radiowego, który przejdzie do stanu wyjściowego (taki jak nowy).
    Załóż baterię z zachowaniem polaryzacji i właściwego ułożenia.
    Załóż i zaciśnij pokrywę baterii.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Life tips: Użycie pilota radiowego zbliżonego do skroni wzmacnia zasięg działania nawet dwukrotnie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • ???
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • jeżeli zasięg pilota jest za mały przyłóż pilot do skroni i wtedy naciśnij przycisk. Głowa działa jak wielka antena.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Pewnie po takich zabiegach niektórym w głowie szumi Radio Maryja ................ sorry nie mogłem sie powstrzymać :-)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Robi się bardzo sympatycznie :)
    Miałem w zamiarze podać kilka prostych info (dla tych co pierwszy ...), ale okazało się że można temat poszerzyć. No i dobrze! Tak trzymać!
    Chociaż jak bateria będzie "pusta" to nawet wielka głowa nie pomoże ... Pozostanie jednak wymiana baterii.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • "...przyłóż pilot do skroni i wtedy naciśnij przycisk."
    Jak kto nosi pistolet ze sobą to niech uważa - chwila rozkojarzenia i...
    ;D
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Nie szkoda naboju?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Dzisiaj byłem zmuszony wymieniać na postoju w lesie, baterię w pilocie. Dwa dni temu wyświetlił mi się komunikat po wejściu do auta o tym, że należy wymienić baterię. Zakupiłem tego samego dnia i wrzuciłem nową baterię do auta. Oprócz komunikatu na wyświetlaczu w aucie, nie było żadnych innych objawów. Żadnego problemu z otwieraniem auta, odpalaniem. Dziś nie otworzył. W moim przypadku była to bateria CR 2025, trochę mniejszej grubości. Bez sprawdzania jaką mam, po przeczytaniu tego postu, kupiłem 2032. I o dziwo zmieściła się.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Ja tez wymieniałem i była CR2032
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • Wychodzi na to, że w nowszych jest 2025.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Różnica pomiędzy 2025, a2032 to tylko 0,7 mm na grubości. Tak więc to kwestia styku, który dociska baterię.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Tak, zgadza się.
    Rapid SB | 1,2 130 km (box) | MY16 | Ambition Max | Blue denim | 40 000 km | Trójmiasto
  • Jeżeli nie chcesz pilota przykładać do skroni, podłóż pod brodę.
    Efekt murowany. Empirycznie sprawdzone
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Podnosząc stary temat:
    dziś i ja zobaczyłem na ekraniku zegarów ikonkę kluczyka i informację "Wymień baterię w kluczyku!".

    W omawianym przypadku była to: CR2025.

    Jak najłatwiej otworzyć?
    W miejscu wskazanym na trzecim zdjęciu (dolna część klucza, tam gdzie jest "łączenie" dwóch stron obudowy klucza) - najlepiej wsunąć płaski mały śrubokręcik i podważyć - powinno ładnie "odejść" na tyle by już spokojnie otworzyć pilot.

    01.jpg
    1366 x 614 - 222K
    02.jpg
    1366 x 614 - 200K
    03.jpg
    1366 x 614 - 130K
    04.jpg
    1366 x 614 - 247K
    05.jpg
    1366 x 614 - 267K
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin
  • He he! W poniedziałek również zmieniałem baterię w pilocie, również CR2025 (pilot jak na zdjęciach kol. @bakahk).
    Kontynuując temat: po zmianie przytrafiło mi się "rozparowanie" pilota z samochodem.
    Pomogła procedura:
    - otworzyć i zamknąć auto niesparowanym kluczykiem przy pomocy zamka drzwi
    - niezwłocznie, w ciągu 5s trzykrotnie nacisnąć przycisk zamykania i potem raz otwierania.

    Jeszcze zwracam uwagę, że po wymianie baterii dioda na pilocie MUSI mrugać podczas naciskania niezależnie od tego, czy pilot jest sparowany czy nie. Miałem "jakąś" baterię w domu, która miała napięcie 3,20V i nie działała. Dopiero załadowanie nowej 3,28V załatwiło temat. Stara miała poniżej 2,9V.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Zgodnie z sugestią "wymień baterię" założyłem nową CR2025 3,3V i kiszka . 
    Diody nie mrugają . Przed wymianą działało . Drugi pilot 3,04V działa. Załozyłem tą z 3,3V
    zamknąłem zamek 2 razy i koniec. Bateria pomimo 3,3V szajs ?
    Rapid SB / 1.0 TSI 110KM DSG / 2018 / Style / beż cappuccino / 15000 km / Piastów
  • Założyłem VARTĘ i działa . LIDL odradzam.
    Rapid SB / 1.0 TSI 110KM DSG / 2018 / Style / beż cappuccino / 15000 km / Piastów
  • porkbone dzięki za info zwrotne;
    sam się parę razy naciąłem na bateryjki "guzikowe"; czy to leżaki, czy no-name pierwsze lepsze z brzegu;
    dodajmy go tego mały obrót takowymi w sklepie, bądź co bądź możliwe "podróbki", no i EXP.DATE który też można trafić różnie;
    w powyższym przypadku moja zapasowa partia ma "EXP. DATE: 12-2024" co przynajmniej z założenia daje większe szanse;
    p.s wymień w drugim kluczyku; ja się złapałem na tym właśnie, że drugi mam nie używany od 6 lat :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 90KM CJZC S&S MANUAL @ LM Top Tec 4200 5W-30 | MY16 | Ambition | Srebrny | 82000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?