FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Kontrolka świec żarowych
  • Cześć. Pacjent skoda rapid 1.6 tdi (116 KM -CXMA ) 2017r 200tys.
    Co jakiś czas zaczyna migać mi kontrolka świec żarowych, dzieje się to chwile po odpaleniu zimnego silnika(po postoju na noc) jak zgaszę samochód i ponownie go uruchomię kontrolka przestaje migać. Z samochodem nic się nie dzieje, normalna  moc, brak dymienia na czarno i szarpania, check engine,  światła stop też w porządku. Po podłączeniu pod kompa w ASO  brak błędów. W ASO powiedziano mi że gdybym przyjechał na diagnostykę jak kontrolka miga to by mogli coś powiedzieć.
    I teraz pytanie gdzie szukać przyczyny migającej kontrolki.
    Rapid SB 1,6 TDI 116 KM -CXMA 2017 Ambition Srebny 200tys Zamość
  • Cytat z instrukcji obsługi:
    """""""""""""""""""""""""""""""""""
    Gdy miga [kontrolka świec] – w sterowniku silnika wystąpiła usterka. System umożliwia jazdę w trybie awaryjnym – może dojść do zauważalnego spadku wydajności silnika.
    Jeżeli lampka kontrolna [kontrolka świec] nie włączy się po włączeniu zapłonu lub będzie stale świecić, oznacza to usterkę w układzie wstępnego żarzenia. Skorzystać z pomocy specjalistycznej stacji obsługi.
    """""""""""""""""""""""""""""""""""
    Jeżeli ASO nie stwierdza usterki w sterowniku silnika to może problem jest z samym modułem zegarów?
    Nie wyobrażam sobie usterki silnika, która nie zostawia trwałego śladu w rejestrach błędów.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Akurat instrucje czytałem i znam ten fragment.
    W ASO też byli zdziwieni że nie ma żadnego śladu w kompie,a jeszcze im filmiki pokazywałem jak miga ta kontrolka.
    Najlepsze w tym wszystkim jest to że jak go zgasze i ponownie uruchomie to kontrolka nie miga.
    Rapid SB 1,6 TDI 116 KM -CXMA 2017 Ambition Srebny 200tys Zamość
  • W takiej sytuacji ASO powinno wysłać zapytanie do producenta. On może przeanalizować oprogramowanie modułu i ew. podesłać informacje o możliwych przyczynach takiego zachowania ew. wraz z informacją o potencjalnych skutkach dalszej bezczynności.
    Ty zaś zadbaj o udokumentowanie tego zgłoszenia - na wszelki wypadek jeśli się coś poważnego stanie i sprawa znajdzie finał w sądzie.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Oczywiście mam porobione filmy, numer zgłoszenia usterki. 5lat i 200 tys przebiegu,wiec jakieś elektrycze usterki pewnie beda sie zdarzac.
    Rapid SB 1,6 TDI 116 KM -CXMA 2017 Ambition Srebny 200tys Zamość
  • Tylko aby ta drobna usterka, nieleczona, nie zamieniła się w poważną awarię...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Cześć
    @morskikurak jak zakończyła się przygoda z mrugającą kontrolką?
    Dziś mi się to przytrafiło i jestem pełny obaw.
    Pozdrawiam
    Paweł



SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?