FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Modyfikacje, a późniejsza sprzedaż samochodu
  • Co myślicie o modyfikacjach w kontekście późniejszej sprzedaży auta. Czy utrudniają one sprzedaż, czy kupujący patrzy dziwnie na to i oczekuje upustu ceny itp?

    Przez modyfikacje mam tutaj na myśli dodatkowe gniazda zapalniczek, zmianę koloru wskazówek na zegarach, jakieś lutowania w celu zrobienia oświetlenia itp.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • IMHO
    Jak robisz mody i one są neutralne/korzystne dla auta to dlaczego miało by to obniżać cenę?
    Nawet jeśli to są to tylko zmiany kosmetyczne/wizualne.

    To tak, jakby ktoś oczekiwał upustu bo samochód jest biały a on by wolał czarny...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • No np ktoś przegląda sobie dany model na portalu ogłoszeniowym i nagle widzi ze jeden ma inny kolor wskazówek zegarów, oświetlenie w drzwiach, itp i sobie myśli, że auto musiało być nieźle modyfikowane i ciekawe czy coś nie jest schrzanione co później będzie generowało problemy.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino Metalic | 90k | dolnośląskie
  • Ale ty nie pytasz o to co ludzie sobie mogą pomyśleć bo na to wpływu nie masz.
    Pytasz czy to realnie może mieć wpływ na obniżenie ceny.

    Normalny człowiek-kupiec takimi rzeczami się nie przejmuje.
    Nienormalnymi ludźmi (oszołomami) z kolei Ty się nie przejmuj.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Naszą narodową przywarą jest to, że Polak na wszystkim się zna. Niestety dotyczy to też motoryzacji. Jeden jest naprawdę fachowcem i "grzebie" w swoim aucie, drugi (tych jest większość) nim nie jest. Trudno, możecie mnie nazwać oszołomem, ale kupując używane auto, a już kilka w swoim życiu kupiłem, omijałem oferty zmodernizowanych przez sprzedającego aut. Mimo, że modernizacja w danym punkcie okazała się sukcesem, nie jest to równoznaczne, że gdzieś w tysiącach punktów w danym aucie wszystko działa prawidłowo. Tego modernizujący nie wie, bo nie konstruował tego auta.
    PS. Oczywiście moja opinia jest może jednostkowa i nie ma nic wspólnego z ceną auta. Ja po prostu takie auto ominę, ale są też tacy, którzy zapewne zapłacą żądaną cenę.
    Rapid SB | 1.0 110KM | MY18 | Ambition | Szary Quarz | 58000 km | Słupsk
  • ja bym też omijał bo znaczy że grzebane ale tak naprawdę to zależy co jest zrobione.
    Ja u siebie mam powymieniane takie rzeczy, że wartość to one tylko podnoszą ;]
    Bo podnoszę zwyczajnie do wyższych standardów.
    inną sprawą jednak jest że jak robisz porządnie to normalny człowiek się nie pokapuje zwyczajnie.
    Co roku w samochodach wprowadzane są zmiany... nawet w tygodniach czasami są różnice a gdzie tam jeszcze różnice w wersjach które w danym roku były dostępne.
    Gdybym szukał dziury w całym a chciał kupić swój samochód to bez żadnych modów nawet, był bym podejrzliwy.
    Miałem niską wersję wyposażenia ale mocno doposażoną, gdzie wyższe wersje jeżdżą po drogach gołe jak ta lala.
    Seat Toledo | 1.2 TSI CBZB chip 122KM/200Nm@Pb95 | MY15 | Mocno doposażony reference | Czerwony | ~60 000km | Gliwice
    Seat Tarraco | 1.5 EcoTSI Evo 150KM | MY19 | Xcelence | deep black | ~20 000km | Gliwice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?