FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Przerobienie wersji Active na "Active+"
  • Witajcie,
    potrzebuje waszej pomocy w sprawie doposażenia swojego Rapida.
    Jest to goła wersja Active (MY16), i chciałbym mu zmienić kierownicę na skórzaną. Pomyślałem sobie że jeśli już będę odkręcać kierownicę to może by od razu zmienić manetki na takie z obsługa komputera pokładowego (którego brak) i może też z tempomatem..
    I teraz moje pytanie, czy wystarczy że manetki będą miały fizyczne przyciski a później już tylko VCDS i aktywacja komputera czy tempomatu? Czy może coś jeszcze jest niezbędne?
    Reasumując, czy taka kierownica:
    https://allegro.pl/oferta/skoda-rapid-kierownica-czarna-5j0419091n-ladna-12647140928
    i takie manetki:
    https://allegro.pl/oferta/przelacznik-zespolony-6ra953521c-toledo-iv-rapid-12369742135
    będą pasować do mojego Rapida?
  • Dodam jeszcze że mój BMC ma numer 6C0 937 087C.
  • Ok, poradziłem sobie z wymianą oraz kodowaniem i wszystko działa. Dla potomnych, zegary obsługują komputer pokładowy, trzeba tylko wymienić manetki i puścić 3 brakujące kable do BCM.

    Mam jednak inne pytanie, czy to normalne że oświetlenie podsufitki z tyłu nie działa równolegle z przednim oświetleniem? Tzn. jak otwieram drzwi to zapala się tylko światło z przodu, tylne wyłączone. Czy to normalne, czy ewentualniemożna to jakoś zmienić w VCDS?
  • W pierwszych rocznikach R Skoda nie "wstawiła" jednego kabelka, łączącego przednią lampkę z tylną. Dlatego te dwie lampki świecą niezależnie, a tylna tylko poprzez ręczne załączenie. Dołożenie tego kabelka daje efekt zapalenia obu lampek równocześnie. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Rozumiem, dzięki za info. Pomyślę o dołożeniu takiego kabelka :-)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?