FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Osłona szyb na zimę
  • Cześć wszystkim : )

    W związku z nabyciem nowego auta z cudownie nieporysowanymi szybami, rozglądam się za jakąś sensowną osłoną szyb głównie przed mrozem i skrobaniem. Niestety mogą parkować wyłącznie pod chmurką i to jeszcze pod drzewem lub niedaleko. Jeśli czegoś używałem to osłony na przednią szybę ze skrzydełkami. ; ) Raz że zakładanie tego bywa upierdliwe, a dwa że zazwyczaj to są byle jakie szmaty które szybko się kończą.

    Otóż szukam i zastanawiam się nad czymś co niektórzy nazywają półplandeką względnie osłoną na szybę przednią i boczne. Niestety nie znalazłem dedykowanej Skodowskiej.
    Czy ktoś z Was ma/używa/używał może podzielić się doświadczeniem? : ) Raczej muszę chować ustrojstwo do bagażnika(mieszkam w bloku). Mniejsze - lepsze, z kolei większe - osłoni też dach i wszystkie szyby przed drzewem + lepsza osłona od słońca w upały.

    W załącznikach przykłady, a tutaj linki. Wrzucam pierwsze znalezione, chodzi mi o ideę. : )
    https://pokrowce.fryda.com.pl/pl/p/Pokrowiec-na-dach-i-szyby-samochodowe-SOLUX-L-sedan-przeciwsloneczny-i-przeciwszronowy/729
    https://pokrowce.fryda.com.pl/pl/p/Oslona-przeciwsloneczna-i-przeciwszronowa-na-szybe-samochodowa-SUMMER-Plus-Maxi/744

    Pozdrawiam,
    Rapid LB | 1.0 110KM | MY2020 | Ambition+Pakiet zimowy 1+Audio | Beż cappucino | 300km | Jelenia Góra Dolnośląskie
  • Ja od kilku lat używam takiej osłony na przednią szybę:
    https://allegro.pl/oferta/przeciwsloneczna-roleta-mata-na-szybe-oslona-szyba-6925481820
    Zdecydowanie wolę ją od klasycznej "srebrnej".
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15 | Ambition Komfort | 100 tys. km | Zielona Góra
  • Hej,

    Ku pamięci, nabyłem za 30zł na alledrogo osłonę firmy Kegel-błażusiak bez metalizacji na szybę przednią i boczne + lusterka(półpokrowiec rozmiar MAXI). Jestem zadowolony, montaz minimalnie dłuższy od samej maty na przód, ale lusterka i boczne szyby również osłonięte od mrozu. Koledze do Fiata Pandy sprzedałem rozmiar mniejszy, twierdzi że to jeden z najlepszych zakupów ostatniego czasu. = )
    Niestety fabryczne alusy Matone mają grube ramiona i muszę kombinować z zaczepianiem haków, ale daję radę. : )

    Pozdrowienia,


    Screenshot 2020-01-03 12-02-19.jpg
    546 x 542 - 80K
    Rapid LB | 1.0 110KM | MY2020 | Ambition+Pakiet zimowy 1+Audio | Beż cappucino | 300km | Jelenia Góra Dolnośląskie
  • To prawda, że już w cenie około 30 zł można kupić dobrą osłonę przeciwszronową, np. tutaj: https://www.ucando.pl/k/oslony-przeciwszronowe/U251602 Osłony mają różne kolory i różne rozmiary, więc na pewno któraś będzie odpowiednio dopasowana ;)

    < m > Proszę nie nadużywać linków autopromujących. Kolejne takie wpisy będą moderowane.
  • Za niecałe 20 zyla w Brico Marszcze kupiłem fajną i dużą osłonę na szybę.

    <mod> Czy tak trudno dopisać trochę więcej ... Przeznaczenie (L/Z), materiał, rozmiary, sposób mocowania, a może i fotki - zakupionego artykułu czy zamontowanego na samochodzie. Ale to chyba już zbyt wysokie wymagania. 
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?